Biblioteka cieni

Libri di Luca
978-83-247-1731-6
biblioteka, ksiązki
Zuziuchna

Po dziwnej śmierci ojca młody adwokat Jon dostaje w spadku wspaniały antykwariat. Magiczne miejsce, pełne starych ksiąg, okazuje się siedzibą sekretnego Stowarzyszenia Lektorów: ludzi umiejących wpływać na innych poprzez… czytanie! Część z nich – ponura frakcja Cieni – chce zdobyć władze nad światem. W tym celu zamierzają posłużyć się Jonem, nieświadomym swych zdolności. Kto wśród Lektorów jest Cieniem? Dla kogo pracuje Katherine, piękna dyslektyczka, która słyszy głosy?
Niesamowita opowieść o mocy ksiąg i potędze manipulacji przywodzi na myśl głośne „Dziewiąte wrota” i wiedzie nas z Kopenhagi aż do słynnej Biblioteki Aleksandryjskiej.

źródło opisu: http://www.esensja.pl/ksiazka/ksiazki/obiekt.html?...(?)

źródło okładki: http://www.esensja.pl/ksiazka/ksiazki/obiekt.html?...»

Adriana | 2017-10-06

Klimat idealny jak dla mnie, czyli książki, stary antykwariat a nawet biblioteka... ale cała akcja jakoś mnie nie wciągnęła.

monika | 2017-10-01
Przeczytana: 01 października 2017

Nigdy nie mogę się oprzeć książkom które na okładce maja rysunek książki i jeszcze na dodatek historia w niej zawarta dotyczy biblioteki. Powieść była dla mnie ciekawa do momentu pojawienia się czy ingerencji w akcje "biblioteki cieni" wówczas bieg wydarzeń robi się przewidywalny.
Czytając zauważyłam że powieść na nieprawidłowy skład tekstu. Bardzo wiele jest w niej "szewców". Sądzę że po tą książkę sięgnie wielu "łamaczy tekstu" i będzie to łamało im serca - tak jak mnie.

Dariusz | 2017-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2017

Książki potrafią pochłonąć sporo czasu. Kto lubi czytać musi uważać żeby czytanie nie skończyło się źle. Odbiorcy, Lektorzy i Organizacja cieni czytanie ma moc i to dużą przekonał się o tym Jon że ma siłę która była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Otrzymuje po ojcu antykwariat nie spodziewał się, co kryją ściany i półki.Sposób czytania wolne szybkie i oczywiście odpowiednia książka spowoduje wyładowania elektryczne. Mowa i dobór odpowiednich słów może manipulować ludźmi w różny sposób.
Ciekawa książka trzeba przyznać wciąga, może ma moc, kto wie. Mikkel Birkegaard postarał się w pisaniu, pięć lat nie poszło na marne.

Nielotna | 2017-05-27
Przeczytana: 27 maja 2017

Po przeczytaniu inaczej spojrzysz na czytanie książek i będziesz się rozglądał dookoła w poszukiwaniu Odbiorców i Lektorów. Książka mnie nie wciągnęła, brakowało mi w niej ciekawych postaci oraz historii.

Lily76 | 2017-05-19
Przeczytana: 19 maja 2017

Bardziej książka przygodowa niż kryminał czy sensacja, ale niewątpliwie trzyma w napięciu przez prawie cały czas. Bardzo plastyczne opisy dodają barw w równym stopniu, jak akcja.Dobra realizacja niebanalnego pomysłu na książkę

Przylaszczka | 2017-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2017

Wciągająca opowieść. Polecam szczególnie tym, którzy stracili frajdę z czytania.

Brodzia | 2016-07-04

Kocham książki o bibliotekach i o książkach, a to jedna z nich. Oczywiście owiana tajemniczym wątkiem. Uwielbiam. Pewnie kiedyś do niej wrócę.

Anksunamun | 2016-07-02
Przeczytana: 27 marca 2016

Autor miał bardzo osobliwy pomysł na tę powieść. Coś z pogranicza fantasy i sensacji. Nie zdziwiłabym się, gdyby ktoś odłożył ją po kilku rozdziałach, choć ja przebrnęłam przez nią do samego końca, gdyż wywołała u mnie efekt "Mody na Sukces" - cholernie głupie, ale jak już zaczniesz oglądać i wytrzymasz kilka odcinków, zaczyna cię to wciągać. Przeczytałam, bo chciałam wiedzieć, co było dalej, choć ogólnie książka mało porywająca.

AgnElsha | 2016-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2016

Książka jest naprawdę genialna nawet nie potrafię jej pisać bo cała drżę z emocji. Polecam ją wszystkim coś takiego zawsze warto przeczytać.

Karina | 2016-02-05

Pozornie klasyczny kryminał, napisany sprawnie, lekko się czyta, ale tym kochającym czytać, daje do myślenia...