Wampiry z Morganville. Księga 4: Rozwiane cienie. Pocałunek śmierci

Tłumaczenie: Joanna Lipińska, Maja Kittel
Cykl: Wampiry z Morganville (tom 7-8)
Wydawnictwo: Amber
Fade Out, Kiss of Death
Arletta

Na Morganville spłynęła cisza... …przed krwawą burzą, której zapobiec może tylko śmiertelna siedemnastolatka… W Morganville zapanował spokój. Claire może wrócić na uniwersytet i spędzać czas ze swoim chłopakiem, a Eve dostaje rolę w sztuce teatralnej. Lecz porządek zaprowadzony przez nieśmiertelną władczynię miasta nie trwa długo. Mnożą się tajemnicze ataki na jej poddanych. Wkrótce pojawia...

Na Morganville spłynęła cisza...

…przed krwawą burzą, której zapobiec może tylko śmiertelna siedemnastolatka…

W Morganville zapanował spokój. Claire może wrócić na uniwersytet i spędzać czas ze swoim chłopakiem, a Eve dostaje rolę w sztuce teatralnej. Lecz porządek zaprowadzony przez nieśmiertelną władczynię miasta nie trwa długo. Mnożą się tajemnicze ataki na jej poddanych. Wkrótce pojawia się nowa groza – bunt i szaleństwo. Czy żeby przeżyć kolejną noc, Claire i jej przyjaciele będą musieli porzucić miasto wampirów?

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/895/wampiry...»

W czwartej księdze pojawia się wiele nowych ciekawych zdarzeń.

Autorka rozwinęła wątek Ady oraz wprowadziła nową postać, która zagraża przyjaciołom Claire. Poznajemy tajemnice Morganville.
w „Pocałunku śmierci”, kiedy to niewinna wycieczka do Dallas zmieni się w walkę o przetrwanie.

Trochę się zawiodłam na tym, że autorka już od „Godziny łowów” aż po „Pocałunek śmierci” kończy te części zupełnie inaczej niż poprzednio- kończy w konkretnym, nie emocjonalnym momencie, ściślej mówiąc. Brakuje mi takiego zakończenia, przez które bym z niecierpliwością oczekiwała na kolejną część cyklu. Lubiłam to uczucie niepewności, niewiadomej, moich własnych domysłów na temat tego, co będzie dalej. To był jeden z atutów „Wampirów z Morganville”. Teraz mi tego ogromnie brakuje i mam nadzieję, że „Miasto widmo” po przeczytaniu, dostarczy mi takich emocji, jak pierwsze części.

„Wampiry z Morganville” to dość obszerny cykl, jak widać i mogłoby się zdawać, że zaczyna być monotonnie i męcząco, ale...

młoda_pisarka | 2014-03-14
Przeczytana: 24 stycznia 2013

Ta część tylko mocniej podkreśla zdolności pisarskie pani Caine. Jednocześnie widać w niej, że spokój w Morganville jest możliwy... na bardzo krótko.
Cisza przed burzą, taki zdecydowanie był początek. Kilka stron w miarę spokojnej akcji. Jednak szybko akcja nabiera nieoczkiwanego kierunku i niemal zabójczego tempa.
Czy spokój w ciąż jes możliwy, jeśli... giną mieszkańcy Morganville?
Jeśli myśleliście, że nic nowego już w Morganville się nie wydarzy lub jeśli myśleliście, że części staną się coraz gorsze... to byliście w dużym błędzie.
Zapraszam do Morganville tutaj smutek, strach, miłość i łzy... (czy zapomniałam o krwi??) mieszają się ze sobą.

zabielka | 2013-10-16

Jak dla mnie przyjemnie się ją czyta. :)

Beata | 2014-02-06
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 06 lutego 2014

To już moje czwarte spotkanie z tą autorką.
Przyznam, że na początku czytanie nie szło mi zbyt dobrze, ale po jakiejś 1/3 pierwszego tomu czytałam szybciej.
Niestety, z powodu braku czasu, musiałam zadowolić się kilkoma rozdziałami dziennie.
Po raz pierwszy akcja dzieje się poza Morganville.
Powieść jest ciekawa,dynamiczna, momentami wciąga.
Jedna z najlepszych ksiąg z serii.
Na pewno sięgnę po kolejną część.

Linethin | 2014-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

'Rozwiane cienie'

Kolejna część przygód Claire i jej przyjaciół. Panienka Danvers już w zasadzie nie jest tą samą zagubioną nastolatką, którą poznajemy w pierwszym tomie. Widać, że się zmienia z każdą częścią, że doświadczenia, które ją spotkały w Morganville wpływają na jej zachowanie ale i postrzeganie przez innych.

W tej części pojawiają się znowu nowe postaci, ale również z tymi już znanymi wiele się dzieje.
Od czego by zacząć? Eve dostaje rolę w musicalu, w którym grać również ma co dziwne Oliver. Do tego zaprzyjaźnia się z Kim, której w większości nikt nie lubi, a w Claire po raz pierwszy pojawiają się uczucia zazdrości o Eve, ale także i o Shane`a, na którego Kim jak się wydaje też ma ochotę.

Dodatkowo poznajemy nieco więcej Adę, dowiadujemy się o jej relacjach z Myrninem, a także dlaczego tak bardzo nie lubi Claire i co jest w stanie z tym zrobić.

Poznajemy też Amelie od całkiem innej strony - od słabej, kruchej, zagubionej, nadal cierpiącej w żałobie po utracie swej...

Cassin89 | 2012-07-18
Przeczytana: 19 lipca 2012

Morganville to miasteczko pośrodu ... niczego. Jeśli liczyć piękne krajobrazy, to usytuowane jest w centrum teksańskiej pustyni. Dla zwykłych mieszkańców, to niesamowicie nudne miejsce, gdzie nigdy nic się nie dzieje. Dla nieszczęśliwie wtajemniczonych, to miejsce, gdzie uważać trzeba zawsze po zmroku, a podatki płaci się w stacji krwiodastwa.
Morganville to cały projekt, przez niektórych nazwywany po prostu eksperymentem. Miejsce, które nie może obyć się bez konfliktów, gdy ludzie żyć muszą obok wampirów.

Morganville to wreszcie plejada niezapomnianych postaci z obu tych grup.
Claire Danvers, Shane Collins, Eve Rosser to bohaterowie, którzy pozostają ludźmi, choć to trudne zadanie. To właśnie wyróżnia serię Rachel Caine wśród innych o wampirach: każdy z tej trójki ceni swoje ludzkie życie, nawet jeśli kruche i kiedyś się skończy. Nastolatki, które zadurzyły się w wampirze i postanowiły zostać z nim na zawsze... to zdecydowanie nie ta historia.
Amelie to wampirza założycielka...

marlena | 2011-04-09
Przeczytana: 2010 rok

Zwrot " Witajcie w Morganville. Stąd nie chce się wyjeżdżać. A poza tym, i tak nie można. " w tej książce powinno się zrozumieć jako: " Witajcie w Morganville. Tego nie chciałoby się przestać czytać. A po za tym, i tak się nie da. "

"Rozwiane cienie" - moja ocena - 7/10
"Pocałunek śmierci" - moja ocena - 6/10

Nie jest to wybitna lektura, ale na zabicie czasu idealna.

glizdamagda | 2014-01-21
Przeczytana: 19 stycznia 2014

cytuję:
NA MORGANVILLE SPŁYNĘŁA CISZA...
... przed krwawą burzą, której zapobiec może tylko śmiertelna siedemnastolatka...
W Morganville zapanował spokój. Claire może wrócić na uniwerstytet i spędzać czas za swoim chłopakiem, a Eve dostaje rolę w sztuce teatralnej. Lecz porządekzaprowadzony przez wampirzycę rządzącą miastem nie trwa długo. Mnożą się tajemnicze ataki na jej poddanych - nieśmiertelnych i śmiertelników. Czy - żeby przeżyć kolejną noc - Claire i jej przyjaciele będą musieli porzucić miasto wampirów???

Miaa | 2015-10-24

Fajnie się czytało. Dużo się dzieje i równie szybko się czyta. Wchłonęło mnie na większość dnia ;)