Melancholia sukuba

Tłumaczenie: Agnieszka Kabala
Cykl: Georgina Kincaid (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
7,21 (2049 ocen i 191 opinii) Zobacz oceny
Succubus Blues
sukuba, melancholia, akademia, mead, richelle
Sela9030

Sukub to chyba najlepsze zajęcie, jakie można sobie wymarzyć w piekle. Ma się wtedy wszystko: seksapil, umiejętności zmiany postaci, fantastyczne ciuchy oraz to, że każdy facet umarłby za jedno spojrzenie lub dotyk (i faktycznie często tak to się kończy). Jednak życie Georginy Kincaid, sukuba z Seattle, nie jest tak ekscytujące, jak mogłoby się wydawać. Georgina nie jest przekonana, że...

Jednak życie Georginy Kincaid, sukuba z Seattle, nie jest tak ekscytujące, jak mogłoby się wydawać. Georgina nie jest przekonana, że uwodzenie śmiertelników i wysysanie z nich energii życiowej to najlepsze zajęcie dla dziewczyny takiej jak ona. Zdecydowanie bardziej wolałaby poszukać swojej bratniej duszy (a może to nieśmiały autor kryminałów?).

Tylko co zrobić, żeby tej bratniej duszy od razu nie uśmiercić, kiedy w Georginie weźmie górę natura sukuba?

Romantyczne marzenia o prawdziwej miłości będą musiały jednak zaczekać: w demonicznym podziemiu Seattle ktoś zaczyna zabijać nieśmiertelnych…

młoda_pisarka | 2014-03-14
Przeczytana: 29 grudnia 2012

Co łączy w sobie książka o sukubie? Co takiego ma w sobie ta powieść, że... nie sposób się od niej oderwać?
Pozwólcie, że wam wyjaśnię.
Otóż - główna bohaterka, która jest dorosłą kobietą, ale jednocześnie nieśmiertelną (to nie jest nastolatka!), dobrze wie, czego chce. Nie zanudza swoimi przemyśleniami czytelnika, za to wzbogaca całą książkę. Mam wymieniać dalej? Ok!
Georgina Kincaid to postać z mocnym charakterem. Silna, zdecydowana i nie dająca sobie w kaszę dmuchać.
Akcja - cudowna, bez chwili wytchnienia. Oderwij się od niej, a za karę będziesz musiał/ła przeczytać jeszcze z dwa rozdziały.
Postaci inne niż główna bohaterka?
Proszę bardzo poznajcie Setha, na przykład. Pisarz. Przeczytajcie scenę, w której on i Georgina się poznają. Komiczne, ale jednocześnie pomysłowe i ze smakiem.
Inne postaci? Pełno wampirów i upadłych aniołów.
Ile śmiechu ma się podczas lektury tej książki!
Genialne.
Polecam każdej kobiecie.

little_angel_ | 2011-07-07
Przeczytana: 25 czerwca 2011

Po książkę „Melancholia sukuba” sięgnęłam przez sympatię do autorki. Czytałam wcześniej cykl „Akademia wampirów” napisany przez Richelle Mead i byłam nim wprost zachwycona. Zabrałam się za czytanie mając nadzieję, że seria o Georginie Kincad będzie równie dobra.

Książka opowiada o przygodach Georginy – która jest sukubem nie do końca zadowolonym z życia, jakie musi wieść. Z początku takie życie może wydawać się rajem na ziemi. Sukuby mogą dowolnie kształtować swój wygląd – a która z nas nie chciałaby móc wprowadzić zmiany w swojej powierzchowności? Sukuby są obdarzone niesamowitą charyzmą i doskonale potrafią wabić mężczyzn. I co najważniejsze, osoby takie jak Georgina są nieśmiertelne. Niestety, życie naszej bohaterki ma kilka istotnych wad. Mianowicie musi ona zajmować się uwodzeniem mężczyzn i poprzez kontakt fizyczny odbierać im energię życiową, tym samym skracając ich życie.

Jedyne, czego pragnie Georgina, to normalne życie, jednak doskonale sobie zdaje sprawę, że...

Aniutka90 | 2012-10-28
Przeczytana: 27 października 2012

Sukub co to jest? To istota nadprzyrodzona, kusicielka dusz, która zabiera energię życiową swoim ofiarom, seksowna kochanka, pożądana przez wszystkich mężczyzn. Georgina Kincad jest właśnie taką istotą, zaprzedała duszę diabłu by uratować swojego ukochanego od śmierci i stała się nieśmiertelnym sukubem. „Melancholia sukuba ” to pierwsza część o przygodach naszej bohaterki. Wydawca śmiało nawet napisał, że jest to „Dziennik Bridget Jones” ale paranormal. Bardzo pozytywnie podchodziłam do tej książki, początek był bardzo obiecujący i na tym się skończyło...
Tak więc na przedmieściach miasta mieszka sukub wraz ze swoją kotką Aubrey, ma za przyjaciół demony, diabły, anioły. Georgina jest wspaniałą postacią, uwielbia tańczyć,ma cięty język, pracuje w księgarni, czyta książki zwłaszcza jednego autora Setha Mortensena, ma wielkie powodzenie u mężczyzn, jednak nigdy nie wiąże się z nikim ze względu na swoją profesję. W jej mieście zostaje zabity podrzędny demon, po nim następuje seria...

Wicca | 2011-02-04
Przeczytana: 22 czerwca 2010

Zaintrygowana tytułem oraz przykuwająca wzrok okładką, zdecydowałam się na kupno tej książki. Co prawda nie spodziewałam się takiej historii ( a raczej bardziej mrocznej i krwawej ) ale przeczytałam do końca...cóz mogę napisać? książka lekka, łatwa i przyjemna...w sam raz na chandrę lub kiedy mamy wszystkiego serdecznie dość i chcemy uciec do swiata fanazji:) co prawda przypomina mi ona troszkę SEKS W WIELKIM MIEŚCIE i potyczki Carrie oraz przyjaciółek, ale być może to właśnie urok całej tej historii????

Ligeria | 2015-12-28

Nie przepadam za tego typu literaturą ale muszę przyznać że ta książka mnie wciągnęła i spędziłam z nią miłe chwile :) to zasługa kreacji głównej bohaterki oraz innych postaci i styl pisania :)

Pyromaniac | 2013-12-03
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Po "Melancholię sukuba" sięgnęłam tylko dlatego, bo nigdy nie czytałam niczego o 'sukubach'. Nawet nie wiedziałam, co to jest. Mimo, że nie oczekiwałam od tej książki zbyt wiele to i tak się na niej zawiodłam. Nie wiem, co interesującego jest w czytaniu o tym, że główna bohaterka zawsze będzie piękna i ładna w zamian za pobieranie życiowej energii obleśnym facetom. I jeszcze te wampiry, anioły i demony. Lubię rozbudowane historie, ale to było przekombinowane. Podsumowując - liczyłam na zupełnie inną wersję sukuba. Bo to, co przedstawiła tutaj Richelle Mead jest po prostu nudne i głupie. Nie zamierzam już więcej sięgnąć po książki z tej serii i szczerze nie polecam.

elyria | 2014-09-29
Na półkach: Przeczytane, 52 (2014 rok)

Sukub to istota nadprzyrodzona. Może dowolnie zmieniać i kształtować swój wygląd (która z nas by tego nie chciała?). Seksowna i pożądana przez mężczyzn, a na dodatek nieśmiertelna. Życie idealne. Georgina Kincaid jest takim sukubem. Niestety, żywot naszej bohaterki ma kilka wad. Musi uwodzić mężczyzn i przez kontakt fizyczny odbierać im energię życiową, tym samym skracając życie swoim ofiarom. Jej przygody nie są tak ekscytujące jakimi mogłyby się wydawać. Kobieta chce od życia czegoś więcej niż uwodzenie mężczyzn… Jednakże jej profesja nie pozwala na trwały związek. Losy Georginy zmieniają się po zabójstwie demona i serii ataków na nieśmiertelnych. Ona sama także znajdzie się w niebezpieczeństwie. Dziewczyna i jej przyjaciele muszą szybko dowiedzieć się kto stoi za tymi atakami. Na tle tych wydarzeń jest jeszcze Roman i Seth…
Melancholia sukuba to pierwsza część o przygodach naszej bohaterki.

Dobry paranormal z wątkiem kryminalnym w tle. Książka wywołała we mnie pewne emocje. Nie...

Antosia | 2011-04-25
Przeczytana: 24 kwietnia 2011

Georgina Kincaid jest sukubem. Istotą obdarzoną niezwykłą mocą wabienia śmiertelników. Swojego uroku może użyć do osiągnięcia różnych niecnych celów jednak żadnej niewinnej istocie krzywdy nie uczyni.
Daje popalić szujom i typkom "spod ciemnej gwiazdy".
To kobieta która podpisała pakt z diabłem na wieczność i za obietnice nieśmiertelności ponosi teraz "konsekwencje". W zamian otrzymała odkupienie win, które nie dawały żyć przy boku męża.
Swojego czaru używa rozważnie jednak gdy sytuacja wymknie się spod kontroli wszystkie bezpieczniki zawodzą.

To taka mini recenzja, zarys treści ;)
A teraz kilka słów "co ja sądzę o książce" :)

W mojej ocenie pierwszy tom serii o sukubach autorstwa Richelle Mead bije na głowę dobrze znany wielu osobom wampirzy cykl przygód o Sookie Stackhouse. A dlaczego?

PLUSY

Pierwsza różnica to pani Mead używa bardziej urozmaiconego języka, dopracowuje szczegóły i opisuje detale, które to opisy znakomicie pozwalają pracować naszej wyobraźni. Nie pisze...

asia20100 | 2014-12-06
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, 2014
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Książka pełna zagadek i niewiadomych, skonstruowana tak żeby czytelnik nie miał szans domyślić się o co chodzi :) Historia wciągająca, którą bardzo przyjemnie się czyta.
Polecam

zUaPanienka | 2013-11-30
Przeczytana: 24 lipca 2013

"Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. W tej kolejności."

Tymi słowami rozpoczynamy naszą przygodę wcielając się w pierwszoosobową narrację, a dokładnie w postać pięknej i inteligentnej bohaterki, Goerginy, która prowadzi żywot istoty niemal z piekła rodem, tj Sukuba. Co to jest sukub? - chyba tego tłumaczyć nie muszę, wprawny opis i wyjaśnienie tegoż znajdziecie na odwrocie książki, a część z Was zapewne już o takich stworzeniach słyszała.

Nasza bohaterka i jej historia rozwija się z biegiem wydarzeń ją otaczających. Na początku wiemy o niej tylko tyle, że jest na usługach piekła i nie jest jej to zbytnio na rękę, przez co stara się odstępować od ściśle ustalonych zasad i żyć, w miarę, normalnym życiem, ale jak wieść normalne życie będąc istotą nieśmiertelną? - No i tu właśnie rodzi się zagwozdka. Jak zapewne się domyślacie, życie Georigny wcale nie jest normalne, a żeby nie było nam zbyt...