Wampiry z Morganville. Księga 4: Rozwiane cienie. Pocałunek śmierci

Okładka książki Wampiry z Morganville. Księga 4: Rozwiane cienie. Pocałunek śmierci
Rachel Caine Wydawnictwo: Amber Cykl: Wampiry z Morganville (tom 7-8) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Wampiry z Morganville (tom 7-8)
Fade Out, Kiss of Death
Amber
2010-06-01
2010-06-01
Joanna Lipińska, Maja Kittel
horror fantasy literatura młodzieżowa Wampiry Morganville Claire

W Morganville nareszcie zapanował długo wyczekiwany ład i spokój. Clarie powoli oswaja się z myślą o tym, że jej rodzice również mieszkają w miasteczku zarządzanym przez rządne krwi wampiry. Nadal również pracuje dla Myrnina, szalonego wampirzego naukowca i alchemika w jednym. Pewnego dnia kiedy mężczyzna kazał jej przeglądać zawartość starych pudeł doznała silnego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam do tej serii ogromną nostalgię, ponieważ pierwszy raz czytałam ją dawno temu. Nadal najbardziej podobają mi się bohaterowie, chociaż momentami bywają irytujący, to jest ich dużo i są różnorodni. Sama fabuła nieco już mnie męczy, ale ciekawi mnie, jakie wątki Autorka wprowadzi przy następnych częściach. Odnoszę jednak wrażenie, że całość zaczyna przypominać ten sam...

Dwie kolejne części z cyklu " Wampiry z Morganville", gdzie poznajemy nieco więcej Adę, dowiadujemy się o tym dlaczego nie znosi Claire.
Poznajemy też Amelie od innej strony - słabej, kruchej, zagubionej.
Kim wydaje się być bardzo dziwna i zaczyna mieć jakieś tajemnice, Oliver knuje ale jednocześnie im pomaga, Mrynin jest sobą, a Amelie niezbyt nad sobą panuje.
Czwórka...

Dalsze rewelacyjne przygody, naprawdę trzymają w napięciu, polecam.

Fajnie się czytało. Dużo się dzieje i równie szybko się czyta. Wchłonęło mnie na większość dnia ;)

Kolejna część wampirzej serii, która nadal utrzymuje bardzo dobry poziom. Chciałabym, żeby ktoś kiedyś zrobił z tego serial. Byłby niezły :)

"Rozwiane cienie" - moja ocena - 7/10
"Pocałunek śmierci" - moja ocena - 6/10

Nie jest to wybitna lektura, ale na zabicie czasu idealna.

powiem wam że strasznie wymęczylam tą książke to już się robi naprawde tragicznie nudne do cholery :((

Moja opinia jak w pozostałych książkach tego tomu

2 746
  • Chcę w prezencie
  • Wampiry
  • Fantastyka
  • Wampiry z Morganville
  • Fantasy

Rachel Caine Wampiry z Morganville. Księga 4: Rozwiane cienie. Pocałunek śmierci Zobacz więcej