Cierniowe ogry z Wiedźmolasu

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Księgi Wiedźmolasu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Thorne ogres of Hagwood
83-241-2448-9
powieść,
Indyviduum

W ostępach prastarego Wiedźmolasu gromadzą się ciemne moce. Najwyższa Pani, chcąc schwytać złodzieja, który wykradł jej bezcenny skarb, wzywa na pomoc straszliwe cierniowe ogry. Ale zapomina o werlingach - małym ludku, który od wieków mieszka w Wiedźmolesie i zna magiczną sztukę zmiany kształtu ciała. Dzięki tej umiejętności werlingi były zawsze bezpieczne. Teraz jednak stają na drodze bezwzględnej władczyni. I to właśnie przeciw nim zwraca się potęga ogrów.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/cierniowe-ogry-z-wiedzmolasu-a/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/cierniowe-ogry-z-wiedzmolasu-a/

Kachiguri | 2013-08-14

Lekka, przyjemna książka, którą czyta się bardzo szybko i chętnie. Dobra dla najmłodszych fanów fantastyki, ale tym starszym też ma szansę się spodobać. Szkoda tylko, że to pierwsza część planowanej trylogii, która została wydana w 1999, teraz mamy 2013 a dalszych części wciąż nie ma. To może zniechęcać do zabrania się za lekturę.

Czytałam w podstawówce :) Bardzo fajna książka dla dzieci z rodzaju "lekkiej fantastyki".

xxxxxx | 2011-01-03
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone

Sympatyczna książka, miło się ją czytało, ponadto okładka bardzo mi się podobała (ja akurat miałam inną). Historia interesująca, jednak zawiodłam się, gdy usłyszałam, że to aktualnie jedyna część. Powinna doczekać się ona kontynuacji. Dobra pozycja, lekka i przyjemna w czytaniu. Przynajmniej dla mnie - wówczas piąto-, szóstoklasistki.

Tomek | 2016-07-17
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane