Heroizm dla początkujących

Wydawnictwo: Red Horse

Królestwo Deserae znajduje się w najstraszliwszym z najstraszliwszych niebezpieczeństw. Najcenniejszy skarb korony, magiczny talizman a Artefakt Starożytny Model Siedem a dostał się w łapska złego Lorda Voltometra (Tego, Którego Imię Należy Wymawiać)a Tylko jedna osoba może go powstrzymać (a przy okazji, zdobyć rękę, niezrównanie kształtnej księżniczki Deserae). Niestety, człowiek ten nigdy wcześn

Z przymrużeniem oka napisana, pastiszem będąca wszelkich fantastycznych historii, gdzie testosteron wojowników conano-podobnych bucha z co drugiej strony, a z co czwartej wołają o pomoc dziewice, lub smoki (by dobić, bo więcej jęczenia dziewic nie zniosą).
Językiem współczesnym napisana, z mnóstwem odwołań do współczesności, które osobliwie wpasowują się w treść.
Wspaniała pożywka dla dobrego humoru na jedne, góra dwa wieczory.

Kowal | 2013-03-24
Na półkach: Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka wydaje się parodią różnorakich książek, gier i filmów o tematyce fantastycznej. Wiele sytuacji przypomina jak gdyby działy się one w czasach dzisiejszych, a nie w średniowieczu.
Książka świetna na podróż (ogólnie na wyjazd), ale nie pod poduszkę jest ona zbyt humorystyczna i ciekawa, by dało się w spokoju zasnąć, nie doczytawszy do końca. Niestety nie jest idealna, gdyż posiada za dlugie opisy i sztuczne postacie (przynajmniej według mnie).
Jeśli chcecie ją kupić swojemu dziecku, to wam tej pozycji nie polecam, ponieważ są w niej niestosowne sytuacje jak dla małego czytelnika.

Tym, którzy jednak zdecydują się na tę lekturę, życzę miłego czytania!

Józef Śliwiński | 2010-10-04

Najdoskonalsza parodia fantastyki z jaką miałem do czynienia. Genialne odniesienia, świetny dowcip i mimo sztampowości ciekawa fabuła odróżniają tą produkcję od innych.

RabidBlackDog | 2013-04-04
Przeczytana: 2011 rok

Lekka, zabawna, prześmiewcza ale przy tym wszystkim nie nudna i sztampowa. Gładko wchodzi w ramach rozluźnienia.

mudancicha | 2011-08-16
Przeczytana: 01 lipca 2010

No, na pewno nie jest to najlepsza książka na świecie. Ale na pewno jest DZIWNA. A to daje jej to coś, co sprawiło, że nie chciało mi się jej odłożyć, tylko czytać dalej, by dowiedzieć się co głupiego jeszcze się tam wydarzy. ;P
Niby akcja toczy się w średniowieczu, a ma dosyć współczesny charakter.

Aga | 2010-04-18
Przeczytana: 30 marca 2010

Książka z założenia miała być parodią i taka właśnie jest. Humor, często tak absurdalny, że aż mało śmieszny, jednak czasem potrafi zaskoczyć. Niemniej jednak książkę czyta się przyjemnie, na podróż jak znalazł :)

Dla lubiących epic fantasy, dla reszty będzie nudna. Pomysł dobry, ale kiepsko wykorzystany, więc i tak nie jest to najwyższych lotów lektura.

Jan Sławiński | 2010-08-27

Świetna, niezwykle zabawna (acz, ze specyficznym poczuciem humoru) parodia wszelakich filmów, książek i gier fantasy. Polecam.

Amelia | 2013-05-06
Na półkach: Przeczytane, C- Dobre
Przeczytana: 2011 rok

Książka jest humorystyczna, potrafi człowieka wprowadzić w dobry nastrój już po jednej minucie :D

| 2011-02-22
Przeczytana: 20 lutego 2011