Jack London: Życie bez wytchnienia

Tłumaczenie: Lech Niedzielski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Twój Styl
Jack London: A Life
biografia,
hunter

Biografię Jacka Londona, napisaną przez Alexa Kershawa, popartą licznymi cytatami z autobiograficznych powieści amerykańskiego pisarza, czyta się jak świetną opowieść. Bo takie też było życie Jacka Londona, o którym wszyscy jego biografowie pisali: „wiódł życie dużo ciekawsze i bardziej dramatyczne, niż bohaterowie którejkolwiek z jego pięćdziesięciu powieści”.

Michał | 2014-07-09
Przeczytana: 08 lipca 2014

W swoich utworach opisywał biedę i surowe życie sam jednak uwielbiał luksus oraz kontakty towarzyskie z ważnymi ludźmi. Kapitalistyczny i burżuazyjny tryb życia z kolei nie przeszkadzał mu w działalności socjalistycznego aktywisty. Z kolei poglądy socjalistyczne nie przeszkadzały mu w wyznawaniu rasizmu i przekonaniu o wyższości białej anglosaskiej rasy.

Muszę przyznać, że przez pierwsze kilka rozdziałów autor "Białego Kła" odpychał mnie swoja osobowością, poglądami i trybem życia. Jak widać można uwielbiać czyjąś twórczość i równie mocno nie darzyć sympatia jej autora. W miarę jednak dalszego czytania moja antypatia ustępowała i zastąpił ją cichy podziw.

Jack był żeglarzem, poszukiwaczem złota, kochankiem, oprychem, mężem, ojcem, pisarzem, dziennikarzem, rancherem. Nie ważne jednak co robił, robił to zawsze intensywnie. Był tytanem pracy: zarówno jako pisarz jak i posiadacz ziemski. Pomimo tego zawsze znajdował czas dla rodziny i przyjaciół, choć nie zawsze potrafił się nimi...

Kemer | 2012-03-07

Żyć szybko; żyć intensywnie- Tak po prostu...

Przemek | 2015-05-24
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam