Gustaw Flaubert: W niewoli słowa i kobiet

Tłumaczenie: Lech Niedzielski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Twój Styl
Flaubert . A Biography
biografia,
hunter

Gustaw Flaubert, którego powieść Pani Bovary rozjuszyła prawomyślne mieszczaństwo, jawi się tu w całej swej wyjątkowości i blasku. Wnikliwy portret autorstwa Fredericka Browna ukazuje artystę pełnego sprzeczności, z jego poczuciem humoru i brawurą, wystawiającymi go na ciosy świata zewnętrznego. Choć zgodnie ze swą naturą był przyzwyczajony do osiadłego trybu życia, Flaubert podejmował jednak wypełnione przygodami podróże po Egipcie i Środkowym Wschodzie.

AnnaP | 2013-01-29

Przeczytane-wymęczone.