Gustaw Flaubert: W niewoli słowa i kobiet

Flaubert . A Biography
literatura piękna
Lech Niedzielski
biografia

Biografia niezła, dużo ciekawych szczegółów, ale poziom tłumaczenia niestety nie powala (a raczej powala, ale nie w pozytywnym znaczeniu). Miejscami robi to wrażenie, że tłumacz nie rozumie tekstu, a i z realiami XIX wieku kiepsko. Kiedy przeczytałam, że dziadek Flauberta chodził w "spódnicospodniach" (tu akurat wiek XVIII, ale whatever), rzeczywiście padłam.

Przeczytane-wymęczone.

• Francja elegancja