Czas niezrównany: Życie Williama Faulknera

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Twój Styl
One matchless time. A life of William Faulkner.
837163417X
biografia,
hunter

„Czas niezrównany” to pasjonująca biografia Williama Faulknera, jednego z największych dwudziestowiecznych pisarzy amerykańskich, laureata literackiej Nagrody Nobla, wysoko cenionego przez czytelników całego świata i mającego wielu gorących entuzjastów również w Polsce. William Faulkner niemal całe swoje życie spędził na jednym niewielkim skrawku ziemi, na którym w latach 1928-1942 (w okresie...

William Faulkner niemal całe swoje życie spędził na jednym niewielkim skrawku ziemi, na którym w latach 1928-1942 (w okresie nazwanym przez siebie „czasem niezrównanym”) stworzył swoje największe arcydzieła: „Wściekłość i wrzask”, „Kiedy umieram”, „Azyl”, „Światłość w sierpniu”, „Absalomie, Absalomie”, „Dzikie palmy”, „Zstąp, Mojżeszu” i „Miasto”. To zdumiewające osiągnięcie nie ma odpowiednika w całej amerykańskiej literaturze.

„Czas niezrównany” jest biografią doskonale napisaną, bogato udokumentowaną i skłaniającą do refleksji. To pełen ostrych barw i subtelnych światłocieni doskonale skomponowany portret, z którego spogląda na nas wielki artysta.

źródło opisu: Wydawnictwo Książkowe Twój Styl

tyberiusz | 2014-07-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

,,Tak jak żadnej pojedynczej fabuły Faulknera nie da się uznać za utwór autorytatywny, kompletny, bezsporny, tak żadnej biografii nie uda się napisać w sposób wyczerpujący. Tajemnicy tego człowieka nie da się przeniknąć. Faulkner jest sumą swoich utworów, ale też sumą wszystkich jego biografii i tekstów krytycznych. Moja opowieść o Faulknerze pozostaje z konieczności selektywnym wyborem, zbiorem faktów wyszukanych pod określonym kątem. Całe jego życie było dla mnie warte zastanowienia z powodu samej pracy, jakiej dokonał, wierzyłem, że to życie wiele mówi o jego dziełach, pomoże nam czytać je uważniej, z większym zrozumieniem. Jeśli dobrze napisałem tę książkę, sprowadzi ona czytelników z powrotem tam, gdzie jest ich miejsce - do hrabstwa Yoknapatawpha." (autor)

patrycja76 | 2017-08-08
Przeczytana: 2016 rok