Cesaria Evora: Głos Wysp Zielonego Przylądka

Tłumaczenie: Elżbieta Sieradzińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Twój Styl
Cesaria Evora : la voix du Cap-Vert
biografia,
hunter

To było w 1992 roku. Dwie nostalgiczne melodie - Sodade i Miss Perfumado sprawiły, że jej nazwisko stało się sławne. A przecież Cesaria Evora urodziła się ponad pięćdziesiąt lat wcześniej w Mindelo, na Sao Vicente, w archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Jej trudną drogę od nocnych barów, gdzie śpiewała, by zarobić na życie, do światowych sukcesów na scenach Paryża, Nowego Jorku czy Sao Paulo...

Jej trudną drogę od nocnych barów, gdzie śpiewała, by zarobić na życie, do światowych sukcesów na scenach Paryża, Nowego Jorku czy Sao Paulo opisuje w swej książce Véronique Mortaigne

kroolu | 2016-01-06
Przeczytana: marzec 2013

Po tej książce od razu nabrałem chęci, aby ruszyć z plecakiem na Wyspy Zielonego Przylądka. No i poznałem bliżej historię wyjątkowej artystki, która w Polsce wciąż pozostaje chyba jeszcze niedoceniana...

Mirka | 2017-10-03
rea | 2015-05-15