Matejko

Książka jest przypisana do serii/cyklu "A To Polska Właśnie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
biografia, Matejko,
hunter

Biografia najbardziej znanego polskiego malarza historycznego. Autor, opisując pracowite i niewolne od kłopotów życie artysty, porusza się swobodnie w jakże skomplikowanej materii politycznych, ideologicznych i biograficznych odniesień jego dzieł.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie

ślicznotka | 2014-01-06

Tak wybitny malarz i to nie z importu. Warto poznać jego perypetie życiowe. W moim przypadku sięgnęłam głębiej i odwiedziłam miejsce gdzie się urodził, żył, tworzył, kochał i umarł. Bardzo klimatyczne miejsce, skłania do refleksji a jego obrazy zapierają dech w piersi. Wielki człowiek, zbyteczne jest wychwalanie Go pod niebiosa. Spuścizna jaką pozostawił mówi sama za siebie. Polecam książki z tej serii, są pięknie wydane, treściwe i bardzo lekko się czyta, a przy okazji dużo można się dowiedzieć.

Angelika | 2016-01-20
Na półkach: 2016, Przeczytane