Moje dni

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
My days
literatura piękna
Al_Hadzi

Ta pełna subtelnego uroku i dobrotliwego humoru autobiograficzna opowieść jest jak gdyby kluczem do całej twórczości Narayana, wybitnego pisarza Indii, którego wiele powieści ("Przewodnik", "Ekspert finansowy", "Koń i dwie kozy", "Pożeracz ludzi z Malgudi", "Sprzedawca słodyczy", "Malarz szyldów") przełożonych zostało na język polski. W "Moich dniach" autor sięga do wspomnień z lat dzieciństwa...

W "Moich dniach" autor sięga do wspomnień z lat dzieciństwa i młodości, opisuje pierwsze wzruszenia miłosne, pierwsze próby pisarskie, niewolne od niepowodzeń i rozczarowań, a także tragedie rodzinne, losy bliskich mu ludzi, słowem wszystko to, czego doświadczył i co posłużyło mu za kanwę do powieści i opowiadań o fikcyjnym mieście Malgudi oraz jego mieszkańcach.
Czytelnik znajdzie w tej książce również skreślony przez bystrego obserwatora obraz Indii, ich kultury, tradycji, zwyczajów.

źródło opisu: Wydawnictwo Książka i Wiedza, 1987

źródło okładki: Zdjecie autorskie

Serenity | 2014-10-22
Przeczytana: 22 października 2014

Czytanie autobiografii Narayana było jak spacer z autorem w słoneczny dzień. Niespieszny, spokojny i przyjemny. Spacer nie jak jeden z wielu, ale taki, do którego wraca się we wspomnieniach.