Lapidarium III

Wydawnictwo: Czytelnik
83-07-02569-9
Kapuścinski
Czombe

Kapuściński jest fascynującym przewodnikiem łączącym w sobie ogromną żywotność, dynamiczne pisarstwo, dziecięcą ciekawość z literacką powagą prawdziwego intelektualisty. "The New York Times Book Review" Kiedy nasze wnuki będą chciały studiować okrucieństwa dwudziestego wieku, kiedy będą chciały dowiedzieć się, dlaczego kolejne rewolucje zdradzały swoje obietnice, przynosząc na ich miejsce...

"The New York Times Book Review"

Kiedy nasze wnuki będą chciały studiować okrucieństwa dwudziestego wieku, kiedy będą chciały dowiedzieć się, dlaczego kolejne rewolucje zdradzały swoje obietnice, przynosząc na ich miejsce chciwość, chaos i strach, powinny wówczas czytać Ryszarda Kapuścińskiego.
"Wall Street Journal"

Ukazanie się "Cesarza" Kapuścińskiego postawiło autora w czołówce "nowego dziennikarstwa" razem z tak głośnymi pisarzami, jak Norman Mailer, Truman Capote i Bruce Chatwin - pisze Elizabeth Diefendorf w "Books of the Century" w związku z tym, że jury Biblioteki Publicznej Nowego Jorku wybrało "Cesarza" jedną ze 150 najważniejszych książek XX wieku. Doskonałe połączenie reportażu, historii i osobistych refleksji. Kapuściński umie znakomicie oddać nastrój, opisać uczucia i miejsca.
"Newsweek"

źródło opisu: nota wydawcy