Gwiezdna straż

Tłumaczenie: Włodzimierz Nowaczyk
Cykl: Central control (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
6 (29 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Star guard
straż
Shirkus

W zapierającej dech w piersiach powieści science fiction Andre Norton tka sieć emocji i intryg. Tym razem przenosząc czytelnika w przyszłą epokę, kiedy ludzie nie są panami, lecz pariasami wszechświata, gdzie Ziemianie są jedynie najemnikami, noszącymi mundury obcych władców. "Gwiezdna straż" jest toczącą się błyskawicznie opowieścią o losach dzielnego żołnierza, który pierwszy ośmielił się...

"Gwiezdna straż" jest toczącą się błyskawicznie opowieścią o losach dzielnego żołnierza, który pierwszy ośmielił się przeciwstawić dyktaturze.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

betulek | 2016-09-14

Przede wszystkim informacja - można czytać niezależnie od tomu I, nic tych książek nie łączy oprócz nazwy serii :)
Nie wciągają mnie historie żołnierskie, sprzęty, nocne marsze itp., dlatego początek trochę się dłużył. Około połowy książki robi się ciekawiej, a docelowo opowieść zmierza do całkiem zgrabnie rozpisanej politycznej intrygi. Zatem im dalej, tym lepiej, a na końcu happy end, bo ludzie z Terry nie dadzą sobie w kaszę dmuchać. W sumie - może być, bez szaleństwa, bardzo średnia półka

Hanau | 2013-06-19
Przeczytana: 07 czerwca 2011

Solidny kawał sci-fi. Zaczyna się standardowo - młody żołnierz, pierwszy przydział. Potem pojawiają się smaczki a lokalna intryga okazuje się mieć zasięg globalny, dotyczący każdego człowieka. Mam nadzieję, że nie ja jeden miałem niedosyt po przeczytaniu.

laki83 | 2016-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

Jakaś taka letnia dla mnie ta książka była, nie było w niej nic co by mnie wciągnęło lub bardzo zainteresowało. Początek był dla mnie dość nużący,środek w zasadzie też, dopiero pod koniec coś się zaczęło dziać. Raczej nie zapadnie mi w pamięć.

MiaDa | 2011-04-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2001 rok

Książka pierwsza klasa. Okładka zniechęca, ale treść jest świetna. Klasyczna pozycja godna polecenia.

sowidyl | 2016-10-24
Angel_with_a_shotgun | 2016-10-20