Beowulf's children
8371208286
Dzieci Beowulfa
dona

Kontynuacja bestsellerowego thrillera sf "Dziedzictwo Heorotu". Avalon, czwarta planeta układu Tau Ceti. Na wyspie Camelot dorasta drugie pokolenie kolonistów, dla którego krwawe zmagania z Grendelami są już tylko bajkami opowiadanymi przy ognisku. Oczyszczoną z drapieżnej fauny wyspę uważają za więzienie, ciążą im zasady ustanowione przez rodziców, pociąga zaś nie zbadany kontynent. Nabrzmiewa pokoleniowy konflikt. Czy przerodzi się w bezpardonową walkę o władzę? Czy główny ląd Avalonu okaże się puszką pandory?

źródło opisu: Własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

vibra_bober | 2015-01-23
Przeczytana: 2001 rok

Zdecydowanie gorsza niż pierwsza część. Mam wrażenie, że pisana trochę na siłę.

Mocną stroną "Dzieci Beowulfa" jest pewna zagadka wyspy, która stopniowo, strona za stroną, zdawkowo jest obnażana przed czytelnikiem. Tę samą konwencję autorzy chcieli zastosować w "Dziedzictwie Heorotu". Czy im to wyszło?

Moim zdaniem efekt nie jest już tak porywający jak poprzednio. Mimo to książkę czyta się przyjemnie i polecam ja osobom, którym podobała się pierwsza część.

Andi | 2014-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2014

Po pierwszej dobrej i ciekawej (wartkiej) części, ta jest rozwlekła po trzykroć.
Gdyby z 600 stron zrobić 200, góra 250 stron, książka była by świetna.
A tak z dobrego pomysłu zrobiono przeciętne flaki z olejem.

Łukasz Śmigiel | 2011-05-20

Groza w SF. Znane motywy, ale trzyma w napięciu do ostatniej stroniczki. BARDZO polecam!

ChlorowanyBoczek | 2016-07-06
bartelec | 2016-06-28