Kapitan Hak

Tłumaczenie: Wojciech Madej
Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
Hook
83-218-0963-4
fantasy, piotruś pan, film, nibylandia
Iki

Szacowny prawnik musi sobie przypomnieć, że to właśnie on był niegdyś legendarnym Piotrusiem Panem.

Kiedy Peter wyrusza do Nibylandii, by uratować swe dzieci z rąk kapitana Hooka, staje u progu nowej przygody. Dzięki niej przyjdzie mu na nowo odkryć potęgę wyobraźni, przyjaźni i magii…

Kyoko909 | 2014-05-19
Przeczytana: 19 maja 2014

Jak chyba każdy wie, książka ta jest napisana na podstawie filmu. Muszę zaznaczyć, że jest to jeden z moich ulubionych filmów (widziałam go chyba z milion razy i jeszcze mi się nie znudził :D). I tak jak podejrzewałam - książka nie dorównuje filmowi (praktycznie się na tym wychowałam więc bym się zdziwiła gdyby książka mi sie bardziej podobała :D). Ale mimo wszystko dobrze się ją czytało i wciągnęła mnie tak samo jak film :)

Niezwykła książka towarzysząca niezwykłemu filmowi - tak reklamowana jest ta powieść na okładce. I cóż... filmu nie oglądałam, ale bez niego żadnej magii nie ma. Można przeczytać - z sentymentu do Piotrusia Pana i Nibylandii.

Karo7even | 2012-07-14

Z początku trochę się ciągnie i nudzi czytelnika, jednak gdy Piotr wkracza do Nibylandii, fabuła staje się dużo ciekawsza. Bardzo przyjemnie się czytało tą książkę, polecam wszystkim, którzy nie chcą dorastać i wciąż mają w sobie coś z dziecka, ale też tym, którzy po prostu chcą przeczytać jakąś lekką i zabawną książkę, jednakże z głębokim morałem. Jakim? Przekonajcie się sami :)

książek: 1920
Vinga | 2016-11-25