Miecz Shannary

Okładka książki Miecz Shannary
Terry Brooks Wydawnictwo: Replika Cykl: Kroniki Shannary (tom 1) Seria: Shannara fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
1997-01-01
fantasy

Okładka książki Rycerz sowy Larry Dixon, Mercedes Lackey
Ocena 7,2
Rycerz sowy Larry Dixon, Merced...
Okładka książki Oczy sowy Larry Dixon, Mercedes Lackey
Ocena 7,1
Oczy sowy Larry Dixon, Merced...

Hmmm... mam wrażenie, nie wiem, czy słuszne, ale widzę naprawdę sporą inspirację Władcą Pierścieni: mamy drużynę, składającą się z wielu ras zamieszkujących krainę, wątek poszukiwań, rozdzielenia, złodzieja, którego z owocem poszukiwań łączy dziwna więź, chwile grozy i zwątpienia w punkcie kulminacyjnym... może po prostu też szukałam na siłę.

Czasami miałam wrażenie, że autor nie do końca potrafi wzbudzić emocje czytelnika. Wiele wątków zostało opisanych bardzo sucho, jakby bez emocji, jak jakieś sprawozdanie, a nie narrator pozwalający się wczuć w historię. Większość wydarzeń została też trochę potraktowana po łebkach, gdzie mamy schodki: o nie, jest źle - nagle ktoś wchodzi i ratuje - o nie znowu jest źle - spokojnie, ja was uratuję. Wrogowie na przemian są super sprytni i super głupi i to zawsze zależy od sytuacji i tego, jaki autor wymyślił ciąg wydarzeń.

Natrafiłam też na liczne literówki w książce, i to nie porozrzucane po całej powieści, ale zdecydowana większość znalazła się po przekroczeniu połowy książki. Jakby edytorom już się nie chciało.

Ale poza tym, przygoda z książką jest zaliczana jako udana. Bohaterów da się lubić, można się z nimi utożsamiać.

Czasami miałam wrażenie, że...

To nie jest opinia, ale nowa wersja portalu wymaga wpisania kilku słów, by dołączyć książkę do biblioteczki.
Pozdrawiam

Pozdrawiam

Przepadam za takim sposobem pisania. Cudowne osobowości bohaterów, których można albo pokochać albo znienawidzić. Czytana w każdej wolnej chwili, a jednocześnie szkoda czytać jak nie ma się pełnego skupienia, każdy kto czyta chyba rozumie o czym piszę. Mimo oczywistych podobieństw do Władcy Pierścieni baaardzo lubię. W zasadzie "To co?" . Pełno jest takich książek, które są do siebie podobne, ale tych dobrze napisanych jest niewiele. A ta jest właśnie dobrze napisana.

Przeczytana kolejny raz , już nie wywarło takiego wrażenia jakie pamiętam czytając pierwszy raz :( Fabula jak sam opis wydawcy informuje ma wiele wspólnego z " Władcą Pierścieni" byłem ciekaw co z tego wyjdzie heh a wyszło jak wyszło 6 gwiazdek !

Odnośnie wspomnianej historii można było bardziej rozwinąć kilka wątków , które były dość okrojone , chaotyczne momentami nużące ! Cóż autor mógł się lepiej postarać w mojej ocenie mogło być o wiele lepiej :)

Książka ciekawa. Posiada przyjemne przygody jak i te straszne i przyprawiające o dreszcze. Powieść urozmaicone i dobrze zredagowana.

Wiele osób porównuje styl Brooksa do Tolkiena i zgadzam się, że szablon jest podobny, ale nie zmienia to faktu, że mimo wszystko bardzo je lubię. Historia przedstawiona w "Mieczu Shannary", jest wciągająca. Przeniosłam się w świat przygody, świat wyprawy, która na początku wydaje się niemożliwa, bohater raczej słaby i niedoświadczony, ale właśnie w tym tkwi cały urok. Wil dojrzewa i mężnienie, a pomaga mu Allanon, którego od razu polubiłam i Amberle.

No tak...
Powiem szczerze że nie dotrwałem do końca tej książki...

Niestety... Słyszałem wiele opowieści o plagiacie władcy pierścieni jednak jakoś w nie nie wierzyłem.
Uznałem że sprawdzę sam.
I tak na początku zauważałem pewne podobieństwa ale nie raziły mnie w oczy. Jednak im byłem dalej tym było gorzej. Niektóre elementy to typowe kopiuj/wklej...
Niestety po przeczytaniu 60% książki poddaje się i wątpię bym dokończył.

No tak...
Powiem szczerze że nie dotrwałem do końca tej książki...

Uznałem że sprawdzę sam.
Niestety po...

Książka zawiera więcej szczegółow od serialu
Bardzi szybko się ją czyta

Książka zawiera więcej szczegółow od serialu
Bardzi szybko się ją czyta

Bardzo dobra książka w stylu fantasy. 8/10

Bardzo dobra książka w stylu fantasy. 8/10

Fatalnie napisana, niezwykle wtórna, męcząca opowieść. Nie przebrnąłem do końca.

Terry Brooks Miecz Shannary Zobacz więcej