Honor klanu

Tłumaczenie: Marta Wolińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Highland, Romans Historyczny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Midnight honor
Szkocja, wojna
Lucy

Angus jest mężem, o jakim lady Anna zawsze marzyła. Gdy jednak wichry wojny ogarniają Szkocję, ten dumny przywódca klanu staje o boku Anglików. Z bólem i goryczą w sercu Anna odwraca się od męża i sama wiedzie swój ród do walki ze znienawidzonym wrogiem. Nie wie, że człowiek, którego nazywa zdrajcą, prowadzi ryzykowną grę, by uratować Szkocję, honor klanu i życie ukochanej żony...

Mollinka_90 | 2016-09-17
Przeczytana: 2012 rok

Jeden z najlepszych romansów historycznych, jakie miałam okazję czytać.
Akcja przenosi nas do XVIII-wiecznej Szkocji, która uparcie próbuje walczyć o niezależność. Trwa powstanie jakobińskie.

Lady Anna wychodzi za mąż za Angusa, który ma wszelkie cechy, których kobiety poszukują w mężu idealnym. Jednak gdy rozpoczynają się walki, Angus, będący przywódcą klanu, opowiada się po stronie znienawidzonych Anglików. Lady Anna nie może się z tym pogodzić i sama staje na czele klanu, by poprowadzić go do walki z wrogiem. Nie wie jednak, że Angus prowadzi niebezpieczną grę w imię honoru klanu i Szkocji, a także w obronie ukochanej żony.

Wspaniałe sceny batalistyczne, rozbudowany watek romantyczny i dobrze nakreślone tło historyczne to najważniejsze zalety tej powieści. Przenosi nas w czasy, w których honor i duma były ważniejsze niż własne interesy i cenione wyżej niż własne życie. Dylematy bohaterów związane są nie tylko z decyzjami politycznymi i strategią bitewną, ale również sferą...

Ziraelka | 2012-12-30

Świetny romans historyczno-przygodowy, którego akcja rozgrywa się w XVIII wieku w czasach powstania jakobickiego 1745 r.

ejtib | 2016-01-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane