W jaskini lwa

Wydawnictwo: Amber
The pride of lions
bojownik,
Lucy

Dumna i uparta angielska lady. Dumny i nie mniej uparty bojownik o niepodległość Szkocji. Czyż to nie zdumiewający mariaż? A jednak Catherine i Alexander zostają złączeni świętym węzłem małżeńskim. Od tej chwili, chcą czy nie, muszą razem stawić czoło śmiertelnemu niebezpieczeństwu i rodowej nienawiści. I wybrać pomiędzy dumą i namiętnością...

Aksamitt | 2015-03-01

Amber wydało to "cudo" w serii romans historyczny, a ja się pytam gdzie ten romans?! Nie żebym zapomniała o czym ta książka, choć już minęło sporo od mojej przygody z jej bohaterami, ale tu tych czułości jak na lekarstwo. Za to tło historyczne wybujałe. Walka za walką, bitwa po bitwie i końca tego nie było widać. Wiadomo takie to były czasy, Szkocja walcząca o swoje, między klanami trzeba było się zgrać by wspólnie przeciwstawić się woli Anglikom.
Dla tych co polubili "Braveheart". Przy czym osobiście wolę ekranizację takich treści, bo dosłownie gubię się w tych wszystkich zawiłościach bitewnych, racjach poszczególnych klanów, opracowań taktycznych itd.

Poza tym moje ulubione wydawnictwo jeśli idzie o kontynuację serii. Znów nie ma co liczyć, żeby sie człowiek miał doczekać kolejnych tomów

Karolina | 2014-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2014

Sama w sobie historia nie jest zła, w sumie więcej jest tutaj o samej wojnie między szkotami a anglikami niż bohaterach, uczuciu i ich zwyczajach. Miałam wrażenie, że im dalej czytałam tym bardziej odczuwałam, że autorka gubi się w tym co chciała opowiedzieć. Ogólnie jestem rozczarowana, że historia nie ma zakończenia i z chęcią przeczytałabym kolejną część, ale z tego co poszperałam nie jest ona przetłumaczona na język polski, więc nie widzę sensu czytania w ogóle pozycji tej autorki, jeżeli nie wiemy jak to wszystko się zakończy.

Agnieszka | 2015-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

Hm... Gdybym miała opisać tę książkę jednym zdaniem, to powiedziałabym: za dużo polityki! Ja się już zaczęłam gubić, o co w tym wszystkim chodziło, kto z kim jest powiązany, co te klany wszystkie odwalały i tak dalej. Generalnie początek mi się bardzo podobał, kiedy Catherine poznała Alexa i ogólnie wydarzenia w Anglii, ale ta cała podróż do Szkocji i potem... Trochę przesadzone wydarzenia i przez te ciągłe opisy polityczne - nudne. Jednak totalnie źle nie było. Aha, zapomniałam o końcówce, która jest fatalna. Nie lubię takich otwartych zakończeń.

natkaaa003 | 2016-11-17
Joanna | 2016-10-16