Księżycowy jeździec

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romans Historyczny [Amber]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Pale moon rider
832410125X
jeździec, skarb,
Lucy

Ciemność rozświetlona blaskiem księżyca, odludna droga, samotny powóz. I tajemniczy zbójca czający się w mroku. Tej nocy jednak sprawy biorą obrót zgoła nieoczekiwany. Piękna pasażerka nadjeżdżającej karety ma bowiem własny plan. A księżycowy jeździec jest jej jedyną nadzieją, by stawić czoło zbrodniczej szajce, odzyskać rodowy skarb i posiąść bezcenny klejnot miłości...

Agnieszka | 2015-03-13
Przeczytana: 13 marca 2015

Muszę powiedzieć, że dość niechętnie się za tę książkę zabierałam po opisie z tyłu, sądząc, że powieść będzie nudna i przewidywalna, ale... jednak okazało się zupełnie inaczej. Ponadto, po kilku stronach odkryłam, że już kiedyś czytałam tę książkę i miałam niejakie przebłyski, co się wydarzy. Mimo wszystko podobała mi się fabuła, sposób opisu wydarzeń, postacie i dialogi. Chociaż może końcówka lekko przesadzona. Czytało się przyjemnie i szybko. Polecam. ;)

nutrenka | 2012-07-25
Przeczytana: 24 lipca 2012

Tyrone Hart - rzezimieszek grasujący po okolicy na czarnym koniu - Aresie - jest najbardziej nieuchwytnym człowiekiem. Współpracuje z Robertem Duddley'em, który pomógł mu, gdy znajdowali się w więzieniu. Działają razem. Księżycowy Jeździec zawsze pracował sam, i dzieje się tak, do czasu, aż o pomoc prosi go dziewczyna. A Tyrone zgadza się. Dziewczyna, ma czternastoletniego brata - Antoine'go, któremu grozi więzienie. Postanawia jednak nie spełnić woli Rotha, który "Chciał sam dopilnować schwytania i powieszenia zbójcy,znanego miejscowym jako kapitan Starlight" czyli Światło Gwiazd.
Tyrone spotyka się z Renee. Jest nią oczarowany. Rannego, przenoszą do starej wieży i tam Renee opiekuje się Hartem. Stary Finn, opiekun dziewczyny, prosi Duddley'a o natychmiastową pomoc. Ranę Tyrone zszywa jego gospodyni - Maggie. Po wielu kłopotach uciekają do domu Harta. Jednak w bójce zostaje zatrzymany Finn. Tyrone zgadza się oddać w ręce Rotha w zamian za wolność Finna. Pojedynek. Roth okaleczył...

Malwa | 2016-11-22
coolka | 2016-07-25