Telepatia. Najwyższa Forma Komunikacji

Télépathie L'ultime communication
978-83-7404-708-1
popularnonaukowa
Sumiko

Fascynująca podróż w niezwykły świat telepatii. Jest ich około 100 milionów w Europie i 15 milionów w Azji. Odczuwają fizyczny ból, gdy ich bliskim - choćby oddalonym o tysiące kilometrów - dzieje się krzywda. Niektórzy z nich diagnozują i leczą choroby na odległość. Inni w przedziwny sposób komunikują się ze swoimi przodkami lub zupełnie nieznajomymi osobami. Ludzie o zdolnościach...

Fascynująca podróż w niezwykły świat telepatii.
Jest ich około 100 milionów w Europie i 15 milionów w Azji. Odczuwają fizyczny ból, gdy ich bliskim - choćby oddalonym o tysiące kilometrów - dzieje się krzywda. Niektórzy z nich diagnozują i leczą choroby na odległość. Inni w przedziwny sposób komunikują się ze swoimi przodkami lub zupełnie nieznajomymi osobami. Ludzie o zdolnościach telepatycznych, bo o nich mowa, od dawna fascynują lekarzy i psychologów - a także wszystkich zainteresowanych zjawiskami paranormalnymi. Jeśli należysz do tej grupy, oto książka dla Ciebie! Przeczytaj dziesiątki fascynujących autentycznych historii, sprawdź, czy zwierzęta również mogą posiadać dar telepatii i jak ta forma komunikacji wpłynęła na koncepcje klasyków psychologii - Freuda i Junga. Poznaj ludzi, którzy potrafią zajrzeć do snów innych i "zawodowych telepatów” - ludzi wykorzystujących swoje niezwykłe możliwości do pracy w policji i kryminalistyce. Zobacz też, w jaki sposób naukowcy eksperymentalnie badają telepatię.

Alina | 2016-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Trochę informacji na temat telepatii. Raczej studium przypadku i kilka informacji wprowadzających.

Ewelina | 2011-03-29
Przeczytana: 29 marca 2011

Książka przybliża zjawisko telepatii, zawiera opisy wielu związanych z nią eksperymentów oraz podaje dużo interesujących przykładów z życia. Chociaż brakuje wskazówek jak rozwijać w sobie zdolność empatii i telepatii, jednak czytając ma się wrażenie prawdziwości i oczywistości opisywanych założeń. Oczekiwałam czegoś w rodzaju mistycznej i tajemniczej opowieści o tym paranormalnym zjawisku, a tymczasem książka przedstawia je jako zupełnie naturalną zdolność każdego człowieka, o ile posiada on wrodzone predyspozycje lub zechce tę umiejętność rozwijać.

Sumiko | 2010-11-17
Przeczytana: 11 listopada 2010

"Nie ma zjawisk nienaturalnych lub nadnaturalnych, istnieją jedynie ogromne braki w naszej wiedzy o tym, co jest naturalne."
Edgar D. Mitchell

Książka wyjaśnia nam wiele spraw związanych z telepatią: o eksperymentach i badaniach, które dowodzą jej istnienia, o telesomatyce (czyli odbieraniu fizycznych i psychicznych bodźców od jakiejś osoby), o telepatii międzygatunkowej (zwierzęta-rośliny-ludzie), o łamaniu przez to zjawisko dotychczasowych praw fizyki i logiki i wiele innych rzeczy.

Choć rozczarowałam się tym, że jest dość mało wskazówek odnośnie samej nauki telepatii, ogólnie książka zrobiła na mnie dobre wrażenie.