Fiora i Zuchwały

Fiora et le Téméraire
978-83-7551-156-7
romans
malineczka74

"Fiora i Zuchwały" jest dalszym ciągiem pasjonującej sagi Juliette Benzoni, której pierwsze tomy zostały już przeniesione na ekran. Odnajdujemy tu namiętną Fiorę, jej kochanka i męża na tle epoki XV wieku. Czytelnik wędruje wraz z bohaterką z Florencji Wawrzyńca Medyceusza do Francji Ludwika XI. Czy piękna Fiora znajdzie w końcu prawdziwą miłość? Czy wciąż będzie spotykała na swojej drodze...

Odnajdujemy tu namiętną Fiorę, jej kochanka i męża na tle epoki XV wieku. Czytelnik wędruje wraz z bohaterką z Florencji Wawrzyńca Medyceusza do Francji Ludwika XI. Czy piękna Fiora znajdzie w końcu prawdziwą miłość? Czy wciąż będzie spotykała na swojej drodze ludzi, którzy zagrażają jej życiu i szczęściu?

Po raz kolejny jedna z najznakomitszych francuskich autorek powieści historycznych ukazuje nam postacie i niezwykłe przygody na autentycznym tle epoki renesansu.

Justyna | 2015-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Książka ciekawa tak jak poprzednia jej wersja.
Brakowało mi tylko tej rozwinięcie miłości,
Bo czy jest możliwe aby człowiek po udanej nocy poślubnej, zakochał się tak głęboko i bez bez powrotu. Próbuje to zrozumieć, próbuje doczytać, ale może następne części książki rozwiążą ten nikły problem, czego bardzo bym sobie życzyła.

Ana Janik | 2015-11-05
Na półkach: 2015, Przeczytane

Część II. Romans historyczny. wplecione wątki historyczne.
czasy w których było pełno intryg i potajemnych romansów , świat zabobonów i przekupnych ludzi.W serii Benzoni znajdziemy właśnie to wszystko.

Katarzyna | 2016-07-17
Na półkach: Najlepsze, Przeczytane