Gosia 
Miłośniczka psów, pasjonatka książek i świeżo upieczona mama. Wszystkie moje miłości są niezwykle absorbujące, a czas niestety nie jest z gumy...
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę i 2 cytaty, ostatnio widziana 1 dzień temu
Teraz czytam
  • Tylko jeden wieczór
    Tylko jeden wieczór
    Autor:
    Znana aktorka Amelia Błysk zbudowała życie doskonałe. Podziwiają ją tysiące kobiet. Ma wszystko. Urodę, sławę, przepiękne złote włosy, kochającego męża, dom i wspaniałe dzieci. W Internecie cieszy się...
    czytelników: 680 | opinie: 72 | ocena: 6,72 (288 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-06-13 18:12:08
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-06-13 18:11:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019 r.

Książka wybitna. Przemawia za nią na pewno historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. To przede wszystkim losy byłego więźnia obozu Auschwitz, który został tam tatuażystą. Każdy w mniejszym lub większym stopniu zna historię II wojny światowej, a także losy ludzi więzionych w obozach koncentracyjnych. Jednak kiedy czytamy o tym, co przeszli ludzie, którzy faktycznie przeszli przez to piekło,... Książka wybitna. Przemawia za nią na pewno historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. To przede wszystkim losy byłego więźnia obozu Auschwitz, który został tam tatuażystą. Każdy w mniejszym lub większym stopniu zna historię II wojny światowej, a także losy ludzi więzionych w obozach koncentracyjnych. Jednak kiedy czytamy o tym, co przeszli ludzie, którzy faktycznie przeszli przez to piekło, to trudno jest sobie wyobrazić, że człowiek człowiekowi potrafi zgotować taki los i bez mrugnięcia okiem zabić drugiego.

W książce nie jest opisane jedynie bestialstwo żołnierzy, ale przede wszystkim nadzieja, którą żyje Lale i która prawdopodobnie pomogła mu przetrwać w obozie. To co można powiedzieć o głównym bohaterze, to na pewno że był to człowiek bardzo sprytny i inteligentny. Umiał w odpowiedni sposób tak ustawić swoją pozycję, aby zwiększyć swoje szanse na przeżycie. Nie brakowało mu szczęścia, bo zawsze spadał na "cztery łapy". Dobro, które dawał innym, odpłaciło się również względem niego samego w odpowiednim momencie.

Dla Lalego i Gity, obóz stał się miejscem, w którym odnaleźli siebie na wzajem. Połączyła ich miłość, uczucie silniejsze niz strach.

pokaż więcej

 
2019-06-11 15:09:05
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019 r.
Cykl: Jakub Mortka (tom 5)

Kolejna cześć z serii o Komisarzu Mortce. Tym razem policjant musi rozwiązać kilka spraw, przede wszystkim udowodnić, że jego kolega nie popełnił morderstwa, o które jest oskarżany, a poza tym rozwikłać zagadkę zabójstwa Trójki z Neptuna. Do tego jeszcze jego współpracownica, Sucha na własną rękę prowadzi śledztwo w sprawie samobójstwa młodego chłopaka, który wcześniej był gwałcony przez osoby... Kolejna cześć z serii o Komisarzu Mortce. Tym razem policjant musi rozwiązać kilka spraw, przede wszystkim udowodnić, że jego kolega nie popełnił morderstwa, o które jest oskarżany, a poza tym rozwikłać zagadkę zabójstwa Trójki z Neptuna. Do tego jeszcze jego współpracownica, Sucha na własną rękę prowadzi śledztwo w sprawie samobójstwa młodego chłopaka, który wcześniej był gwałcony przez osoby zajmujące znaczące stanowiska w Państwie.
Książka ciekawa, żałuję jedynie, że już na samym początku czytelnik domyśla się, kto w głównej mierze stoi za całym "bałaganem". Brakuje tego elementu zaskoczenia, który czasami po zakończeniu ksiażki, daje jeszcze do myślenia. Samo zakończenie wskazuje również, że historia niezłomnego gangstera Borzestowskiego również się kończy, a w jaki sposób to już nie będę zdradzała :)

pokaż więcej

 
2019-06-10 18:06:15
Ma nowego znajomego: Magdalena
 
2019-05-30 11:42:23
Ma nowego znajomego: Rocinka
 
2019-05-29 16:47:01
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019 r.

"Okruch" to książka o miłości, tajemnicy, przyjaźni i trudnych decyzjach. To przede wszystkim historia Maksa - policjanta i Sary - przedszkolanki. Ich losy zetknęły się w tragicznym wydarzeniu, jakim było uratowanie życia Maksowi przez Sarę. Ta jedna chwila sprawiła, że policjant nie potrafił już zapomnieć oczu swojej bohaterki.
To również historia o tajemnicy, która przez przypadek wychodzi...
"Okruch" to książka o miłości, tajemnicy, przyjaźni i trudnych decyzjach. To przede wszystkim historia Maksa - policjanta i Sary - przedszkolanki. Ich losy zetknęły się w tragicznym wydarzeniu, jakim było uratowanie życia Maksowi przez Sarę. Ta jedna chwila sprawiła, że policjant nie potrafił już zapomnieć oczu swojej bohaterki.
To również historia o tajemnicy, która przez przypadek wychodzi na jaw.
Sama książka to opasłe tomisko, prawie 700 - stronnicowe. Uważam, że można było skrócić ją o dobrych kilkaset stron, bo bardzo często autorka wraca do problemów, jakie miała Sara w swoim poprzednim małżeństwie. Dla mnie robiło się to już nudne, bo ileż można roztrząsać przeszłość, skoro na horyzoncie jest udany związek i prawdziwa, odwajemniona miłość.

pokaż więcej

 
2019-05-14 17:02:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019 r.

Po przeczytaniu recenzji nastawiłam się trochę negatywnie do tej książki, bo nie były zbyt pochlebne. Teraz mogę stwierdzić, że czytałam dużo gorsze książki. Autorka po wprowadzeniu dwóch lokalnych pijaczków oraz kota Hrabiego, sprawiła, że momentami zrobiło się zabawnie. Do tego fajnie to współgrało z postaciami dwóch niezależnych kobiet sukcesu, których życie uczuciowe nie ułożyło się... Po przeczytaniu recenzji nastawiłam się trochę negatywnie do tej książki, bo nie były zbyt pochlebne. Teraz mogę stwierdzić, że czytałam dużo gorsze książki. Autorka po wprowadzeniu dwóch lokalnych pijaczków oraz kota Hrabiego, sprawiła, że momentami zrobiło się zabawnie. Do tego fajnie to współgrało z postaciami dwóch niezależnych kobiet sukcesu, których życie uczuciowe nie ułożyło się pomyślnie. Obie gdzieś w pogoni za sukcesem i po nieudanych związkach odpuściły sobie poszukiwanie miłości. Rozkręcanie gazety doprowadziło jednak do nieoczekiwanego zwrotu akcji oraz wybuchu miłości do mężczyzn, na których pewnie nigdy nie zwróciłyby uwagi.

Oczywiście, co czytelnik to inna opinia, ale nie uważam, bym "zmęczyła" tą książkę, a wręcz przeciwnie, czytałam z przyjemnością.

pokaż więcej

 
2019-05-03 20:00:30
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019 r.

Początkowo, wydawało mi się, że ta książka będzie tylko o rozpuszczonej dwudziestokilkulatce, która ma dwie lewe ręce i do tego bogatego tatusia. Okazuje się jednak, że autorka stworzyła bardzo barwną postać, która w chwili życiowego kryzysu i braku gotówki potrafi jednak coś zrobić ze swoim życiem, a nie czeka na to, że znowu ktoś zrobi wszystko za nią. To także historia o zawiedzionej... Początkowo, wydawało mi się, że ta książka będzie tylko o rozpuszczonej dwudziestokilkulatce, która ma dwie lewe ręce i do tego bogatego tatusia. Okazuje się jednak, że autorka stworzyła bardzo barwną postać, która w chwili życiowego kryzysu i braku gotówki potrafi jednak coś zrobić ze swoim życiem, a nie czeka na to, że znowu ktoś zrobi wszystko za nią. To także historia o zawiedzionej miłości oraz krzywdzie, jaka została wyrządzona zarówno Konstancji jak i jej mamie, prawdziwej mamie. O tym, że pieniądze szczęścia nie dają i nie wszystko za nie można kupić. A także o prawdziwej miłości, dzięki której wszystko jest możliwe, wystarczy tylko mocno w to wierzyć.

pokaż więcej

 
2019-04-27 21:22:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019 r.
Cykl: Prokurator (tom 3)

Niestety nie wiele mogę o tej książce napisać, bo nie mam takich refleksji czy przemyśleń, żebym mogła się nimi podzielić. W swoich książkach autorka powiela schematy, zmienia jedynie bohaterów, choć ciągle wszystko pozostaje w tym samym kręgu przyjaciół. Może w "Podejrzanym" poza seksem jest zauważalna jakaś głębsza relacja między Danielem a Marysią, rzec bym mogła nawet, że Miłość, przez... Niestety nie wiele mogę o tej książce napisać, bo nie mam takich refleksji czy przemyśleń, żebym mogła się nimi podzielić. W swoich książkach autorka powiela schematy, zmienia jedynie bohaterów, choć ciągle wszystko pozostaje w tym samym kręgu przyjaciół. Może w "Podejrzanym" poza seksem jest zauważalna jakaś głębsza relacja między Danielem a Marysią, rzec bym mogła nawet, że Miłość, przez wielkie "M". Oczywiście jak to ma w zwyczaju Pani Świst, jakiś wątek kryminalny również tam występuje, choć jest on raczej mało znaczący dla całości. Na pewno nie jest to książka, którą będę pamiętała przez lata, a raczej z tych, które szybko zapomnę i nawet za jakiś czas nie będę wiedziała o czym tak naprawdę ona była.

pokaż więcej

 
2019-04-18 19:43:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019 r.
Cykl: Prokurator (tom 2)

W "Komisarzu" powtarza się schemat akcji jak w "Prokuratorze", z tą różnicą, że gorącym kochankiem staje się tym razem kolega Prokuratora Zimnickiego. Autorka nie wnosi dla czytelnika niczego pouczającego. Akcja szybko się toczy, bez szczegółów, a nawet powiedziałabym, że są kwestie, które nie do końca zostają wyjaśnione, co w moim przekonaniu budzi chaos. Książka do przeczytania, ale nie... W "Komisarzu" powtarza się schemat akcji jak w "Prokuratorze", z tą różnicą, że gorącym kochankiem staje się tym razem kolega Prokuratora Zimnickiego. Autorka nie wnosi dla czytelnika niczego pouczającego. Akcja szybko się toczy, bez szczegółów, a nawet powiedziałabym, że są kwestie, które nie do końca zostają wyjaśnione, co w moim przekonaniu budzi chaos. Książka do przeczytania, ale nie porywa.

pokaż więcej

 
2019-04-11 15:14:01
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019 r.
Cykl: Prokurator (tom 1)

Paulina Świst stworzyła książkę bardzo podobną do sławnych "50 twarzy Greya", przepełnioną gorącym seksem oraz starciem dwóch trudnych charakterów. Wszystko z toczącym się w tle wątkiem kryminalnym. Czyta się całkiem nieźle, ale nie wnosi niczego nadzwyczajnego, nie wymaga również używanie mózgu do rozgryzienia zagadki kryminalnej. Ot, taki romans. Trudno to nazwać kryminałem. Do poczytania... Paulina Świst stworzyła książkę bardzo podobną do sławnych "50 twarzy Greya", przepełnioną gorącym seksem oraz starciem dwóch trudnych charakterów. Wszystko z toczącym się w tle wątkiem kryminalnym. Czyta się całkiem nieźle, ale nie wnosi niczego nadzwyczajnego, nie wymaga również używanie mózgu do rozgryzienia zagadki kryminalnej. Ot, taki romans. Trudno to nazwać kryminałem. Do poczytania tak dla relaksu.

pokaż więcej

 
2019-04-03 20:38:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019 r.
Autor:
Cykl: W Trójkącie Beskidzkim (tom 5)

Piąta z kolei część serii o Trójkącie Bieszczadzkim była już dla mnie przesytem. Niestety autorka powiela w każdej książce ten sam schemat, niczym nie zaskakuje, czego niestety bardzo mi brakowało. Ogólnie serię dobrze się czyta, polubiłam głównych bohaterów, ale za każdym razem stają się oni "dobrymi Samarytanami" dla pokrzywdzonych w danym wątku. Zawsze służą schronieniem, dla tych, którzy... Piąta z kolei część serii o Trójkącie Bieszczadzkim była już dla mnie przesytem. Niestety autorka powiela w każdej książce ten sam schemat, niczym nie zaskakuje, czego niestety bardzo mi brakowało. Ogólnie serię dobrze się czyta, polubiłam głównych bohaterów, ale za każdym razem stają się oni "dobrymi Samarytanami" dla pokrzywdzonych w danym wątku. Zawsze służą schronieniem, dla tych, którzy akurat chwilowo nie mają gdzie mieszkać. Dodatkowo, w każdej książce jeden z policjantów zakochuje się ze wzajemnością w podejrzanej - do znudzenia.

pokaż więcej

 
2019-03-25 21:04:58
Wypowiedziała się w dyskusji: WYMIENIĘ/SPRZEDAM (MARZEC 2019)

Wymienię lub sprzedam:

Biały trop Biały trop
Śnieżka musi umrzeć Śnieżka musi umrzeć
Nielubiana Nielubiana
Kolacja Kolacja
Wymienię lub sprzedam:

Biały trop Biały trop
Śnieżka musi umrzeć Śnieżka musi umrzeć
Nielubiana Nielubiana
Kolacja Kolacja
Piekło otwarte Piekło otwarte
5 sekund do IO 5 sekund do IO
40 godzin 40 godzin
Skradzione życie Skradzione życie
Proszę pisać na priv

pokaż więcej

więcej...
 
2019-03-21 19:20:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019 r.
Autor:
Cykl: W Trójkącie Beskidzkim (tom 2)

W tej części mniej jest o perypetiach życia codziennego Konrada i Petry, za to większość akcji toczy się wokół sprawy, którą tym razem w głównej mierze prowadzą Daniel i Roman. Nadkomisarz z Wisły stanowi jedynie niewielki wątek w całej sprawie, choć ostatecznie to on okazuje się bohaterem - znowu. Autorka stworzyła nieco baśniowy obraz krainy, w której zamieszkała - Wisła Czarne. Dziwnym... W tej części mniej jest o perypetiach życia codziennego Konrada i Petry, za to większość akcji toczy się wokół sprawy, którą tym razem w głównej mierze prowadzą Daniel i Roman. Nadkomisarz z Wisły stanowi jedynie niewielki wątek w całej sprawie, choć ostatecznie to on okazuje się bohaterem - znowu. Autorka stworzyła nieco baśniowy obraz krainy, w której zamieszkała - Wisła Czarne. Dziwnym trafem, to tam wszyscy sprawcy morderstw docierają i tam ostatecznie giną lub zostają schwytani. To trochę jak "trójkąt Bermudzki" dla obcych przybyszów, nieznających terenu i zimowych warunków. Pani Hanna niewątpliwie miłuje się w sadystycznych morderstwach, torturach i szczególnych zboczeniach, co widać w kolejnych częściach serii. Po przeczytaniu czwartej części mam już mały przesyt tego, ale serię skończyć muszę, a jakże :)

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
638 109 2138
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (54)

Ulubieni autorzy (15)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (7)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd