Skalpel

Wydawnictwo: Książnica
Scalpel
978-83-245-7726-2
farfallam

Po korytarzach szpitala położniczego w Dublinie krąży morderca. Młoda laborantka ginie brutalnie zabita podczas wykonywania obowiązków służbowych. Jedynym tropem wiodącym do sprawcy jest zakrwawiony skalpel. Ekipa prowadząca dochodzenie napotyka mur milczenia; pracownicy szpitala nabierają wody w usta, chcąc za wszelką cenę ratować własną skórę i reputację placówki. Policjantka podejrzewa, że mordercą jest ktoś z personelu. Zacieśnia pętlę wokół podejrzanego, nie zdając sobie sprawy, że z łowcy zamieniła się w zwierzynę.

Justyna | 2012-01-05
Przeczytana: lipiec 2010

Jak dla mnie świetna książka. Polecam!

sathrien | 2014-02-15

Kryminały zazwyczaj pochłaniam z zapałem, dzień, dwa, książka przeczytana. Tutaj trochę się namęczyłam przy początku, gdy byliśmy wprowadzani w całą akcję. Rozpoczęcie było zbyt nużące, cały czas myślałam, kiedy coś się zacznie dziać. Później zaczęło się rozkręcać, w końcu, mniej więcej w połowie, było jak dla mnie dobrze.

Szpital sterroryzowany przez lekarza? Chyba nie do końca. Jeden ginekolog zabił dwie osoby i już terroryzm. Ludzie drżą o własne życie, chociaż większość pewnie nie miała czego się bać. Co innego porwanie dziecka, które z początku i mi wydawało się dobrym pomysłem. Potem stwierdziłam, że ten plan był od samego początku skazany na straty.

Cóż, nie jest specjalnie wybitna, to prawda. Było parę momentów, przy których wybuchałam śmiechem. Najczęściej, jeśli chodziło o doktora Morgana, rzecz jasna. Pomysł ma swój potencjał, jak każdy inny, ale wykonanie niezbyt dobre. Dlatego taka, a nie inna ocena.

Intan | 2015-11-06
Na półkach: Przeczytane, (wy)Pożyczone
Przeczytana: 2012 rok

Był to mój pierwszy kryminał i czytając go w II lub III klasie gimnazjum, nie uważałam czasu poświęconego na lekturę za stracony. Historia przedstawiona w powieści wydała mi się interesująca i nie przeszkadzało mi zupełnie, że brak w niej nagłych, trzymających w napięciu zwrotów akcji - prawdopodobnie dlatego, że ceniłam wówczas (i cenię nadal) możliwość zrozumienia drugiego człowieka, lepszego poznania go; lubię, gdy to człowiekowi, a nie wydarzeniom, poświęca się wiele miejsca i czasu, czego nie sposób osiągnąć w pośpiechu. Z tego, co pamiętam, końcówka pozytywnie mnie zaskoczyła, więc z czystym sumieniem stawiam 6 gwiazdek.

Kamila Idziaszek | 2013-06-30

Nie wiem dlaczego, ale ostatnio miałam straszną ochotę przeczytać coś z kryminałów. Gdy tylko znalazłam chwilę czasu pobiegłam do biblioteki. Miałam pewien problem z wybraniem książek, bo na półce było ich naprawdę sporo. Spędziłam trochę czasu z w bibliotece czytając opisy. Ta książka niemal od razu mnie zainteresowała. Spodobała mi się okładka, a opis jeszcze bardziej mnie zaciekawił. Tak więc mój wybór padł na Skalpel Paula Carsona. Może gdybym miała większe doświadczenie z kryminałami nie miałabym takiego problemu ze znalezieniem odpowiedniej książki, ale teraz zamierzam to nadrobić i czytać więcej powieści z tego gatunku.

W szpitalu położniczym w Dublinie ginie młoda laborantka. Jedynym śladem prowadzącym do sprawcy jest zakrwawiony skalpel. Kate Hamilton, która prowadzi dochodzenie próbuje skłonić pracowników szpitala do współpracy, jednak lekarze bojąc się o reputację szpitala stanowczo odmawiają jakiejkolwiek pomocy. Jednocześnie w tym samym szpitalu przychodzi na świat...

Iwona10 | 2013-05-13

Za czytanie książki zabrałam się z wielkim zapałem i doczytałam do 200 strony i koniec. Nie wiem co było nie tak, ale zwyczajnie mnie
znudziła. Chwilami to nawet podsypiałam. Tytuł zapowiadał się tak ciekawie....

Spacjalektura | 2016-08-03
Przeczytana: luty 2015

Zaskoczyła mnie średnia ocen tej książki. Dwie zbrodnie - w żadną nie można się wczuć, dwaj śledczy - z żadnym nie można się zżyć, dwie opowieści - momentami miałam wrażenie stworzone po to, żeby nie umrzeć z nudów. Co udało się połowicznie. Ale co do kryminałów jestem wybredna.

Opinie o książkach, które polubiłam bardziej znajdziecie na www.spacjalektura.wordpress.com/2015/02/05/skalpel/ Zapraszam!

Cruorcia | 2016-03-31

Trochę zajęło mi przeczytanie tej książki, w międzyczasie mi gdzieś się zapodziała, ale nie płakałam z tego powodu.. Jak się znalazła to przeczytałam do końca.
Historie dwóch róznych zbrodni, które łączy jeden szpital. Jeden świr i banda rzezimieszków, którzy chcą zrobić łatwą kasę. Wszystko przeplecione wstawkami na temat ataków IRA.
Nic szczególnego

Marta | 2011-03-18
Przeczytana: 2011 rok

Dobra książka, aczkolwiek nudziły mnie wszystkie akapity dotyczące porwania małego Gordona. Nie mogę tego powiedzieć o wątku doktora Lyncha. Każdy rozdział z nim czytałam z ogromnym zapałem. Idealny czarny charakter.

Catherpie | 2013-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2013

Ogolnie polecam, ale niektore opisy, dialogi byly zupelnie nie potrzebne. Ksiazka troche rozwleczona w czasie, ale ogolnie moze byc.

| 2012-03-28

Właściwie udało mi się dobrnąć mniej więcej do połowy książki - stwierdziłam, że szkoda czasu na dalszą lekturę. Co prawda pomysł był niewątpliwie dobry, natomiast wykonanie tragiczne. Rozwlekłe opisy, życiorysy każdego z bohaterów, dość przewidywalny morderca, o którym wiemy wszystko, a do tego nieciekawa postać głównego detektywa. Moim zdaniem, nie warto brać się za tę książkę.