Dziób księżyca

Tłumaczenie: Anna Bańkowska
Wydawnictwo: Alfa - Wero
Beak of the Moon
Dabarai

Philip Temple, znany pisarz i entuzjasta nowozelandzkiej przyrody, przedstawia polskiemu cztelnikowi kee, papugi żyjące od najdawniejszych czasów w dzikich, górskich rejonach wyspy. Pewnego dnia spokój w dolinie zostaje zakłócony pojawieniem się dziwnych istot bez skrzydeł, a młode kee zaczynają buntować się przeciwko absolutnej władzy wodza. Autokratyczny przywódca postanawia pozbyć się...

Pewnego dnia spokój w dolinie zostaje zakłócony pojawieniem się dziwnych istot bez skrzydeł, a młode kee zaczynają buntować się przeciwko absolutnej władzy wodza. Autokratyczny przywódca postanawia pozbyć się trzech najbardziej zagrażających mu ptaków, wysyłając je w daleki lot. Mają znaleźć nowe tereny dla kei w nieznanym świecie za górami.

Rewelacyjna, doskonała literacko powieść, porównywalna z "Wodnikowym Wzgórzem" i cyklem "Las Dunctoński" Williama Horwooda.

źródło opisu: Wydawnictwo Alfa-Wero, 1997

źródło okładki: http://conrada11.pl