No limits- bez ograniczeń

Okładka książki No limits- bez ograniczeń Jacek Pałkiewicz
Okładka książki No limits- bez ograniczeń
Jacek Pałkiewicz Wydawnictwo: Bellona literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Bellona
1996-01-01
1996-01-01
83-11-08584-6
turystyka Jacek Palkiewicz obieżyświat podróże

"Ego". Słowo klucz tej książki to właśnie ego autora - przebijające z każdego rozdziału, a osiągające kulminację w rozdziale ostatnim, w którym pojawia się nawet wzmianka "o kobietach które posiadłem", mimo że dosłownie 2 strony wcześniej jest olbrzymie zdjęcie portretowe małżonki autora.

A podróże? Bezsprzecznie Pan Jacek Pałkiewicz takowe odbył, bezsprzecznie dotyczyły one m.in. dzikich, niedostępnych miejsc i bezsprzecznie w krótkich, 5-stronicowych, rozdziałach ww. książki część tych podróży została odnotowana/wspomniana (słowo "opisana" byłoby nie na miejscu).

Bardzo ciężki styl pisania, zbyt duży nacisk na osobę autora - nie polecam.

Niezwykle intensywne życie, przekraczanie granic ludzkiej wytrzymałości, zdobywanie najdzikszych miejsc świata, założenie i prowadzenie szkoły przetrwania w ekstremalnych warunkach, w której stosowano ekstremalne narzędzia psycho-manipulacyjne. Że też ten człowiek miał czas na ożenienie się i założenie rodziny.
Moją uwagę zwróciło wyjaśnienie historii zaginięcia Rockefellera. Do tej pory we wszystkich źródłach, z jakimi miałam styczność, sprawa pozostaje w kategorii nie rozwiązanych. Tymczasem według Pałkiewicza kwestia ta została po latach wyjaśniona. Tubylec Rockefellera zjadł i zabił, potem przyszła epidemia cholery, więc inni tubylcy zabili mordercę Rockefellera za to, że duch jego ofiary zemścił się na całej wiosce za odebranie mu życia.

Moją uwagę zwróciło wyjaśnienie historii zaginięcia...

Niewiarygodny człowiek. Tyle przygód i tylko jeden człowiek, wprost niesamowite. Bez ubarwień, bez zbędnych szczegółów.

Czytanie książki napisanej 20 lat temu o wyprawach sprzed 30 lat jest ciekawym doświadczeniem. Szczególnie uplywajacy czas można odczuć przy fragmencie o tamie na Jangcy.

W tej jednej książce znajdziemy krótkie historie z wiele wypraw. Dodatkowo okraszone pięknymi zdjęciami. Zachęca do przeczytania książek z bardziej szczegółowym sprawozdaniem z podróży. Polecam.

Zaczynałam od niego literaturę podróżniczą...

Zaczynałam od niego literaturę podróżniczą...

• Podróże
  • 2010