Nie tylko biegun

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dookoła świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
Kamiński, Moskal, biegun
joamro

Sławomir Swerpel, Marek Kamiński, Wojciech Moskal

Muza SA, Warszawa 1996

Świetna książka zdobywaniu bieguna i nie tylko, polecam szczególnie na letnie upały dla ochłody.

źródło okładki: http://www.marekkaminski.com/index1.php?p=m&id=5

Deogracias Apostatis | 2015-01-17
Na półkach: Podróżnicze, Przeczytane

Jak to jest pod namiotem, gdy w termometrze o skali do minus czterdziestu stopni Celsjusza rtęć nie wychyla się na ułamek mikrometra ze zbiorniczka? Czy przy minus 25 stopniach Celsjusza będziemy czuć się swobodnie i radośnie, bo przecież jest duuużo cieplej niż wiele dni wcześniej?
Czytając "Nie tylko biegun" mróz poczujemy na własnej skórze. Oprócz tego poczujemy wielki szacunek dla Autorów i zdobywców, jak i ogromną satysfakcję z lektury.

lalaith | 2012-09-26
Na półkach: Przeczytane, Północ

Przeczytawszy tą książkę w wieku około 12 lat zapytałam : "Mamo! Pójdziemy na biegun?" :)

squaw | 2012-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2012

Przy minus 25 dobrze się ją czyta , bo człowiek sobie myśli ,że oni mieli minus 40 i brak perspektyw ciepłej kołdry i ciepłego domu :) Przeczytana w metrze :)

Katarzyna Wójcik | 2015-06-05

Czytałam ją z zapartym tchem! Autor oraz nasi podróżnicy starają się nam nie tylko przybliżyć wyprawę na biegun, ale przede wszystkim choć troszeczkę odpowiedzieć na nurtujące nas pytanie: Dlaczego Tam idą?

5000lib | 2016-04-25
Maria | 2016-01-04