Fabryka Geniuszów

Wydawnictwo: Świat Książki
The Genius Factory
978-83-247-0133-9
Weronika

Skarbnica Nasienia - nazywana bankiem spermy noblistów - była radykalnym eksperymentem ingerującym w reprodukcję człowieka. Marzeniem o utopijnej przyszłości, gdzie narodziny podaje się kontroli genetycznej w celu stworzenia superdziecka. Jej twórca, ekscentryczny milioner Robert Graham, wykorzystując najbardziej zaawansowaną technikę XX wieku, przekonał kobiety,że mogą rodzić dzieci o najlepszych genach, dzieci, które będą mądrzejsze, zdrowsze i szczęśliwsze,niż pozwoliłaby na to matka natura. "fabryka geniuszów" stworzyła ponad 200 dzieci. Czy wszystkie były tak genialne jak Dorn Blake - cudowne dziecko z IQ 180, które już w wieku dwóch lat obsługiwało komputer, a mając pięć lat przeczytało Hamleta? Czy Skarbica nasienia się sprawdziła? Czy rosną wśród nas przyszli nobliści ?

fibronektyna | 2011-04-18

Bardzo mnie ta książka wciągnęła, po części też pewnie dlatego, iż jest w jednej z moich ulubionych naukowych tematyk.
Sama historia - banku spermy noblistów, eugeniczne zapędy jego twórców i metody podtrzymania jego działalności - jest niesamowicie ciekawa, miejscami zadziwiająca czy lekko przerażająca.

Iff | 2015-11-12

napisana w nieco chaotyczny sposób ale tematyka jak najbardziej ciekawa i godna zwrócenia uwagi

chlo | 2016-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2016