Indyjsko-pakistański konflikt o Kaszmir

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kompendia historyczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-16382-2
konflikt, terroryzm, Indie, Pakistan, Kaszmir
historia

Autorka w syntetyczny i bezstronny sposób omawia genezę konfliktu, kolejne etapy sporu i ich konsekwencje. Opisuje działania dyplomatyczne ONZ, działalność organizacji terrorystycznych oraz stanowiska indyjskich, pakistańskich i kaszmirskich ugrupowań politycznych. Książkę uzupełniają: wybór najważniejszych dokumentów, kalendarium wydarzeń, leksykon postaci, słownik pojęć oraz mapy.

Publikacja przeznaczona dla studentów nauk humanistycznych, społecznych i politycznych, w szczególności historii, politologii, stosunków międzynarodowych, socjologii i dziennikarstwa oraz dla wszystkich zainteresowanych konfliktami współczesnego świata.

Iwona | 2016-01-21
Paulina | 2014-11-28