Zrozumieć Pakistan

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
popularnonaukowa
Milena

Analiza geopolitycznego znaczenia Pakistanu, ze szczególnym uwzględnieniem niestabilnej sytuacji wewnętrznej w państwie i jego polityki zagranicznej, ukazująca Pakistan (państwo o potencjale nuklearnym) w kontekście regionalnym jako znaczący element ładu międzynarodowego w Azji Południowej, którego ewentualna dezintegracja mogłaby mieć destrukcyjny skutek dla systemu bezpieczeństwa. Autorka opisuje sytuację we wszystkich prowincjach i jednostkach administracyjnych Pakistanu, akcentując ich etniczno-kulturową specyfikę oraz rywalizację na linii centrum-peryferia.

Książka pokazuje zróżnicowanie współczesnego Pakistanu i daje czytelnikowi możliwość zbudowania wizerunku Pakistanu odbiegającego w dużym stopniu od tego, co prezentują mass-media.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/280975/zrozumiec-pakistan.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/280975/zrozumiec-pakistan.html

MM1990 | 2017-11-11
Przeczytana: 2016 rok

Ta książka powinna być wysoko oceniona za sam fakt jej napisania, ponieważ Pakistan mimo swojego geopolitycznego znaczenia oraz posiadania przezeń broni atomowej jest niezwykle ważnym krajem, chociaż nam (nie bez racji zresztą) kojarzy się głównie z tak zwanym Trzecim Światem. Na szczęście publikacja ma sporo innych zalet, ponieważ nie jest nużąca, a autorka w przystępny sposób przedstawia naprawdę zawiłe dzieje i rzeczywistość Pakistanu.