Zrozumieć Pakistan

Agnieszka Kuszewska Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN popularnonaukowa
Wydawnictwo Naukowe PWN
Pakistan polityka stosunki międzynarodowe islam Azja Południowa subkontynent indyjski
popularnonaukowa
2015-06-01

Solidna porcja wiedzy na temat nie tylko Pakistanu, ale poniekąd też całego regionu. W książce opisane są historia Pakistanu, największe problemy, które stoją przed tym państwem (a trochę ich jest niestety) i relacje z sąsiadami. Książka ma charakter naukowy, nie czyta jej się łatwo, toteż polecam ją tylko tym, których ten kraj bardzo pasjonuje.

Ta książka powinna być wysoko oceniona za sam fakt jej napisania, ponieważ Pakistan mimo swojego geopolitycznego znaczenia oraz posiadania przezeń broni atomowej jest niezwykle ważnym krajem, chociaż nam (nie bez racji zresztą) kojarzy się głównie z tak zwanym Trzecim Światem. Na szczęście publikacja ma sporo innych zalet, ponieważ nie jest nużąca, a autorka w przystępny...

• Do kupienia
  • Trzeba mieć w życiu priorytety
  • Afganistan/Pakistan
  • Na teraz