La vorágine
klasyka
Moqueta

Powieść ta, zatytułowana "Wir", ukazała się w 1924 r. i miała się stać w Kolumbii jedną z najbardziej czytanych książek tamtego okresu. Złożyły się na to nie tylko jej wartości dokumentalne, lecz także niezaprzeczalne walory literackie, dzięki którym miłosna historia dwojga młodych, osadzona w realiach niszczycielskiej, nieprzyjaznej człowiekowi przyrody i wzbogacona dramatycznymi kolejami losu robotników leśnych, Indian i poganiaczy bydła, nabiera wymiarów puszczańskiej epopei.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1985

źródło okładki: zdjęcie autorskie

KHORO | 2016-12-08
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Wspaniała, polecam wszystkim, wtapiasz się w nią niczym krople deszczu w drzewa i nie wiesz, kiedy sie skończy. Z każdym słowem zaczyna się na nowo.

W las stron – w stronę lasu

W las czytelniczych możliwości prowadzi nas dziś Tomasz Pindel. Wraz z nim udamy się na przechadzkę w puszcze, bory i zagajniki, szukając zarówno zachwytu, jak i grozy, jaką niesie ze sobą majestat przyrody.