The Last Knight
romans
Wanda

Historia o wielkich namiętnościach i cenie, jaką trzeba za nie zapłacić, o tym, jak człowiek szukający w życiu zaszczytów i sławy podejmuje nieoczekiwaną walkę o uratowanie własnej duszy... Damion D'Arnac jest czarnym rycerzem, człowiekiem bezwzględnym, który ślepo podążając za swoimi ambicjami, nie przestrzega kodeksu rycerskiego. Gdy przemierza Brytanię, by wypełnić niebezpieczną misję,...

Damion D'Arnac jest czarnym rycerzem, człowiekiem bezwzględnym, który ślepo podążając za swoimi ambicjami, nie przestrzega kodeksu rycerskiego. Gdy przemierza Brytanię, by wypełnić niebezpieczną misję, powierzoną mu przez króla Henryka II, spotyka na swej drodze przebraną w męski strój kobietę, najbardziej fascynującą na świecie.

Aby zdobyć jej miłość, musi się uporać z własną przeszłością.

katala | 2018-05-22
Na półkach: Historycznie, Przeczytane
Przeczytana: 12 kwietnia 2010

Akcja Kodeksu rozgrywa się w średniowiecznej Brytanii i opowiada o losach dziewiętnastoletniej Attici d 'Alerio, młodszego o sześć lat Fulka Beringer de Salers, zwanego Grubym Fulkiem, oraz Damiona de Jarnac, rycerza w służbie Henryka II - króla Anglii i księcia Normandii - na tle wydarzeń u schyłku panowania Henryka II.
Kodeks jest kolorowy. W odróżnieniu od innych książek, które z lubością serwują długie listy dań obiadowych, śniadaniowych i innych wszelakich potraw, Proctor proponuje kolory i zapachy. Zamiast zupy krabowej i puree ze szparagów, z sosem ze smażonych rydzów z dodatkiem musu z mięty, mamy czerwień kamieni zdobiących miecz, zieleń traw i zielony płaszcz. Bohaterowie widzą kolory, nie omijają wzrokiem otaczającej rzeczywistości, ale ją dostrzegają, współgrają z nimi, dzięki czemu bez zbędnych słów stają się częścią stworzonego przez autorkę świata. Zabieg banalny, ale bardzo skuteczny. I zapachy: zapach rozgrzanej słońcem ziemi miesza się z odorem świeżo utoczonej...

Kasiag | 2014-08-28

Romans na najwyższym poziomie. Doceniam tym bardziej, że nie do końca mi podchodzą romanse osadzone w średniowieczu. Tutaj wsiąkłam natychmiastowo, a epoka była wręcz dodatkowym atutem całej tej historii.
Było wszystko; emocje, namiętność, wspaniałe uczucie; bardzo dobrze oddane realia epoki, brutalność średniowiecznego świata i bezwzględność ludzi. Do tego wyraziści, pełnokrwiści bohaterowie.
Polecam :)

O ile "Papugi" tej autorki nawet mi się spodobały, to ta książka wydała mi się bardzo infantylna i przewidywalna aż do bólu.
Sama nie wiem jak to się stało, że w ogóle ją skończyłam, bo wynudziłam się jak mops.

czytelniczka20 | 2012-04-17
Na półkach: Przeczytane, 2012, Romanse
Przeczytana: 07 kwietnia 2012

Książka bardzo mi się podobała.

kasia_uc | 2018-11-07
Przeczytana: 2018 rok