Elfy

Tłumaczenie: Maciejka Mazan
Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
Wydawnictwo: Da Capo
Married in haste
837157505X
romans historyczny
Wanda

Jeśli na ślubnym kobiercu stają dwie osoby, z których jedna coś ukrywa, można przypuszczać, że sprawy się skomplikują. Jeśli obie mają swoje tajemnice, należy się spodziewać katastrofy. Tess Hamlin, piękna, lecz uznawana w towarzystwie za zimną jak lód, nie ma zamiaru wychodzić za mąż, nie chce bowiem być więźniem własnego męża. Można więc wyobrazić sobie zdumienie londyńskiej arystokracji,...

Tess Hamlin, piękna, lecz uznawana w towarzystwie za zimną jak lód, nie ma zamiaru wychodzić za mąż, nie chce bowiem być więźniem własnego męża. Można więc wyobrazić sobie zdumienie londyńskiej arystokracji, kiedy Tess w wielkim pośpiechu wychodzi za mąż za hrabiego Owena, który niedawno odziedziczył tytuł, i wyjeżdza z nim do Walii.
Podróż do Walii trwa długo, jednak dla świeżo upieczonych małżonków niewystraczająco długo, bo na miejscu nieuchronnie musi wyjść na jaw, że z ogromnego posagu Tess, o którym wiedział cały London, nie zostało ani grosza, a zamek hrabiego to zupełna ruina.

Martoonia | 2014-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Kłamstwo czy tylko zatajenie prawdy??? Chyba nigdy nie ma dobrego momentu na wyjawienie prawdy, zawsze coś przeszkodzi, zawsze czekamy na lepszą chwilę, a gdy w końcu życie przymusi, aby to zrobić, może być już trochę późno. Dwoje ludzi, którzy mają swoje własne cele w małżeństwie nie spodziewa się, że mimo tego kroku trudno będzie je osiągnąć. Pomimo, że od samego początku można się spodziewać pozytywnego zakończenia, to czyta się miło i przyjemnie. Szału nie ma, ot taki całkiem znośny do przeczytania romans historyczny.

malena | 2013-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2013

Po dość pozytywnym wrażeniu po przeczytaniu "W sidłach pożądania" z rozpędu sięgnęłam po drugą książkę pani Maxwell. W ocenie wahałam się pomiędzy "dobra" a "przeciętna" - ostatecznie jednak zwyciężył miły, rzekłabym nawet "błogi" nastrój, w który ta lektura mnie wprowadziła. Początek mojego poznania z tą książką był trudny. Tu jesteśmy świadkiem narodzin małżeństwa, bo nie trwa ono już od pierwszych stron - nie było ono dziełem głównie zauroczenia bohaterki przyszłym małżonkiem, raczej skutkiem pewnych niekorzystnych wydarzeń. Kolokwialnie mówiąc, mąż, który haniebnie "podpadł", i znacznie mniej winna małżonka ale po samym początku już można domyślać się szczęśliwego zakończenia. A skłania nas do tego delikatne rusztowanie całej powieści. W lekki popłoch wprowadziły mnie identyczne sceny, jak w "W sidłach pożądania", miałam wrażenie, że jestem w tym samym pokoju, obserwuje tą samą toaletkę i golącego się rano małżonka, tylko imiona bohaterów były inne. Tych podobieństw było na...

sigma122 | 2016-09-16
Przeczytana: 23 listopada 2009