Kurtyzana

Tłumaczenie: Teresa Komłosz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Da Capo
The bequest
Wanda

Gabrielle Antoine, wychowana w klasztornej szkole, jest zgorszona rozwiązłością obyczajów, jaka panuje w miasteczku na Zachodnim Wybrzeżu, do którego przyjechała, by przejąć dziedzictwo po matce. Można więc sobie wyobrazić oburzenie tej pięknej i przyzwoitej dziewczyny, kiedy się dowiaduje, że matka, której nie znała, zostawia jej w spadku... burdel. Na domiar złego były wspólnik matki ucieleśnia wszystko to, czym Gabrielle pogardza... a jednocześnie, za czym potajemnie tęskni.

Orlica | 2012-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2012

Od tego typu historycznych romansideł nie wymagam wiele, zresztą co tu się dziwić - nie jest to literatura najwyższych lotów. Powiedziałabym, że takie powieścidełka służą mi jako odmóżdżacze po stresującym dniu :) Siadam sobie z książką wieczorem i zwykle tej samej nocy kończę ją czytać.
"Kurtyzana" jest jedną ciekawszych powieści tego typu, fabuła osadzona jest w Stanach Zjednoczonych po wojnie secesyjnej i po gorączce złota - podobają mi się te amerykańskie realia tu przedstawione, mają ciekawy klimat. Sama fabuła nie jest może jakoś specjalnie rozbudowana, ale przyjemnie się czyta, czekając na ciąg dalszy. Jest tu parę humorystycznych scen, parę romantycznych i smutnych, a także parę erotycznych, opisanych ze smakiem :)
Cóż, krótko mówiąc - zdecydowanie polecam jako wieczorny lek na stres :)

beaaciaa | 2012-06-03

Moim zdaniem świetna ;)