Książka Roku 2018
The bequest
Wanda

Gabrielle Antoine, wychowana w klasztornej szkole, jest zgorszona rozwiązłością obyczajów, jaka panuje w miasteczku na Zachodnim Wybrzeżu, do którego przyjechała, by przejąć dziedzictwo po matce. Można więc sobie wyobrazić oburzenie tej pięknej i przyzwoitej dziewczyny, kiedy się dowiaduje, że matka, której nie znała, zostawia jej w spadku... burdel. Na domiar złego były wspólnik matki ucieleśnia wszystko to, czym Gabrielle pogardza... a jednocześnie, za czym potajemnie tęskni.

Orlica | 2012-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2012

Od tego typu historycznych romansideł nie wymagam wiele, zresztą co tu się dziwić - nie jest to literatura najwyższych lotów. Powiedziałabym, że takie powieścidełka służą mi jako odmóżdżacze po stresującym dniu :) Siadam sobie z książką wieczorem i zwykle tej samej nocy kończę ją czytać.
"Kurtyzana" jest jedną ciekawszych powieści tego typu, fabuła osadzona jest w Stanach Zjednoczonych po wojnie secesyjnej i po gorączce złota - podobają mi się te amerykańskie realia tu przedstawione, mają ciekawy klimat. Sama fabuła nie jest może jakoś specjalnie rozbudowana, ale przyjemnie się czyta, czekając na ciąg dalszy. Jest tu parę humorystycznych scen, parę romantycznych i smutnych, a także parę erotycznych, opisanych ze smakiem :)
Cóż, krótko mówiąc - zdecydowanie polecam jako wieczorny lek na stres :)

AnnaMaria | 2017-04-23

Szczerze polecam tę książkę wszystkim miłośniczkom romansów nieco bardziej ambitnych. Lektura cały czas trzyma czytelnika w napięciu i wzbudzając niesamowite emocje. Jest w tej historii tajemnica, sensacja, trochę westernu, erotyka - ale bez wulgarnosci, no i oczywiście trudna i piękna miłość, która zwycieża wszelkie przeszkody.

Muniette | 2018-02-07
Na półkach: 2018, Przeczytane, Romans, E-book
Przeczytana: 07 lutego 2018

Dobry romans na nie tylko na deszczowe popołudnia.

Gabrielle przeżywa szok, gdy dowiaduje się, że jej matka wcale nie umarła, gdy była dzieckiem. Następny, gdy okazuje się, że matka zmarła całkiem niedawno i była prostytutką. Od teraz nie nie będzie takie samo, a relacje z wspólnikiem zmarłej matki staną się tylko początkiem niezwykłych wydarzeń w życiu Gabrielle.

beaaciaa | 2012-06-03

Moim zdaniem świetna ;)