Tasmania

Whispers of heaven
83-7157-564-5
romans
Wanda

Kiedy żyje się w dziczy, wśród skazańców, przestrzeganie konwenansów, dbałość o maniery i nieustanne zachowanie pozorów staje się sprawą najważniejszą. Tak przynajmniej uważa matka panny Jesmondy Corbett, szlachetnie urodzona Angielka, która za wszelką cenę stara się przestrzegać tych zasad w swoim domu w Tasmanii. Dostrzeganie ludzi w skazańcach, którzy pomnażają majątek jej rodziny, z całą pewnością nie należy do zasad, którymi kieruje się Beatrice Corbett. A romans córki ze skazańcem niewątpliwie wywołałby skandal, który zniszczyłby jej rodzinę. Czy Jesmonda oprze się zakazanemu uczuciu i wyjdzie za mąż za człowieka, wybranego dla niej przed laty przez rodziców, czy też skaże na zgubę siebie i mężczyznę, który swoje już w życiu wycierpiał?

allison | 2015-01-19

Typowe czytadło, przy którym można odpocząć, ale nie należy nastawiać się na wielkie przeżycia duchowe:).

"Tasmanię" uważam za romans ze średniej półki, podobnie jak wiele tytułów wydawnictwa Da Capo. Akcja trzyma w napięciu, losy postaci śledzi się z zainteresowaniem, jednak wadą fabuły jest jej przewidywalność.
Mimo iż los stawia na drodze bohaterów różne przeszkody, z góry wiadomo, jak zakończy się wątek miłosny.

Polecam jednak tym, którzy lubią lekkie klimaty - czasem odmóżdżająca lektura dobrze robi po ciężkim dniu:).

tajemna | 2014-09-09

[Opinia ta, to wyłącznie moje subiektywne odczucia i wnioski w odniesieniu do moich subiektywnych gustów i upodobań ;) Uwaga - spoilery!]

Wszystko mi się podobało w Tasmanii. Język, bohaterowie, wątki poboczne i fragmenty opisujące krajobraz, zabudowania i morze - to wszystko zgadzało się ze sobą, pasowało i uzupełniało się w pełny spójny obraz.

Głównych bohaterów od razu polubiłam.
Ona zagubiona, rozdarta wyborem pomiędzy tym, co bezpieczne i w miarę dobre, a tym, co prawdziwe, szczere, lecz niebezpieczne i bez przyszłości.
On broniący się przed upodleniem, upokorzeniem i beznadzieją, twardy i wrażliwy jednocześnie.
Podobało mi się bardzo zdecydowanie Jessie w kwestii namiętności. Była zdecydowana kochać się z Lucasem pomimo tego, że nie przyniesie jej to w przyszłości niczego dobrego, a tylko ból, rozpacz i kłopoty. Pragnęła go i kochała, więc chciała to przypieczętować, co bardzo mi zaimponowało. W porównaniu do innych bohaterek w romansach historycznych nie była tak...

Orlica | 2011-11-07
Przeczytana: 03 listopada 2011

Kolejne typowo babskie czytadło, leciutkie, wciągające, ekscytujące. O wiele lepsze niż romanse we współczesnych realiach – tutaj pełno jest romantyzmu, ale i dzikości – właśnie czegoś takiego szukam, sięgając po romans, dlatego zawsze jest to romans historyczny.
„Tasmania” to kolejna już powieść tej autorki, którą przeczytałam jednym tchem – ładna historia, ładnie napisana. Wiadomo, że nie jest to literatura najwyższych lotów, ale czasem dobrze jest właśnie tak się odmóżdżyć ;) Daję 8/10, ponieważ nie miałam co do tej książki wielkich oczekiwań, a te, które miałam, spełniła doskonale.

angela2046 | 2016-06-01
Przeczytana: 02 czerwca 2016