Tasmania

Whispers of heaven
83-7157-564-5
romans
Wanda

Kiedy żyje się w dziczy, wśród skazańców, przestrzeganie konwenansów, dbałość o maniery i nieustanne zachowanie pozorów staje się sprawą najważniejszą. Tak przynajmniej uważa matka panny Jesmondy Corbett, szlachetnie urodzona Angielka, która za wszelką cenę stara się przestrzegać tych zasad w swoim domu w Tasmanii. Dostrzeganie ludzi w skazańcach, którzy pomnażają majątek jej rodziny, z całą pewnością nie należy do zasad, którymi kieruje się Beatrice Corbett. A romans córki ze skazańcem niewątpliwie wywołałby skandal, który zniszczyłby jej rodzinę. Czy Jesmonda oprze się zakazanemu uczuciu i wyjdzie za mąż za człowieka, wybranego dla niej przed laty przez rodziców, czy też skaże na zgubę siebie i mężczyznę, który swoje już w życiu wycierpiał?

allison | 2015-01-19

Typowe czytadło, przy którym można odpocząć, ale nie należy nastawiać się na wielkie przeżycia duchowe:).

"Tasmanię" uważam za romans ze średniej półki, podobnie jak wiele tytułów wydawnictwa Da Capo. Akcja trzyma w napięciu, losy postaci śledzi się z zainteresowaniem, jednak wadą fabuły jest jej przewidywalność.
Mimo iż los stawia na drodze bohaterów różne przeszkody, z góry wiadomo, jak zakończy się wątek miłosny.

Polecam jednak tym, którzy lubią lekkie klimaty - czasem odmóżdżająca lektura dobrze robi po ciężkim dniu:).

tajemna | 2014-09-09

[Opinia ta, to wyłącznie moje subiektywne odczucia i wnioski w odniesieniu do moich subiektywnych gustów i upodobań ;) Uwaga - spoilery!]

Wszystko mi się podobało w Tasmanii. Język, bohaterowie, wątki poboczne i fragmenty opisujące krajobraz, zabudowania i morze - to wszystko zgadzało się ze sobą, pasowało i uzupełniało się w pełny spójny obraz.

Głównych bohaterów od razu polubiłam.
Ona zagubiona, rozdarta wyborem pomiędzy tym, co bezpieczne i w miarę dobre, a tym, co prawdziwe, szczere, lecz niebezpieczne i bez przyszłości.
On broniący się przed upodleniem, upokorzeniem i beznadzieją, twardy i wrażliwy jednocześnie.
Podobało mi się bardzo zdecydowanie Jessie w kwestii namiętności. Była zdecydowana kochać się z Lucasem pomimo tego, że nie przyniesie jej to w przyszłości niczego dobrego, a tylko ból, rozpacz i kłopoty. Pragnęła go i kochała, więc chciała to przypieczętować, co bardzo mi zaimponowało. W porównaniu do innych bohaterek w romansach historycznych nie była tak...

Tully | 2017-03-12
Przeczytana: 12 marca 2017

Ach brak mi slow, myslalam ze bedzie dobrze... myslalam ze moze nowa Freeman, spory potencjal w harfie prawie blizniacza ksiazka jednak teraz to on jest wiezniem... a ona jego pania... dodatkowo trojkat wiec czy moglo cos nie pojsc dobrze? Moglo i poszlo... poczatek ciekawy choc od razu pojawil sie zgrzyt w postaci niefortunnej smierci czworga rodzenstwa.. Candice ma chyba z tym lekki problem, jak daje to juz calkowicie po bandzie... ale przejdzmy do faktycznie powaznych rzeczy... trojkat ? Wiele autorek wprowadza go bezmyslnie do ksiazek by postawic jaks trudnosc na drodze dwojga kochankow, wiadomo ze jak cos za latwo idzie umieramy z nudow wiec dobra autorka romansow musi postawic na ich drodze przeszkody... jednak blagam jesli trojkat niech bedzie przemyslany, prawdziwy i niech naprawde pojawi sie dylemat... niestety o tym autorki juz zapominaja... wydaje sie im ze umieszczenie w tle trojkata wystarczy bysmy padly z omdlenia, rzadkie chwile gdy bohaterka wspomina tego...

Orlica | 2011-11-07
Przeczytana: 03 listopada 2011

Kolejne typowo babskie czytadło, leciutkie, wciągające, ekscytujące. O wiele lepsze niż romanse we współczesnych realiach – tutaj pełno jest romantyzmu, ale i dzikości – właśnie czegoś takiego szukam, sięgając po romans, dlatego zawsze jest to romans historyczny.
„Tasmania” to kolejna już powieść tej autorki, którą przeczytałam jednym tchem – ładna historia, ładnie napisana. Wiadomo, że nie jest to literatura najwyższych lotów, ale czasem dobrze jest właśnie tak się odmóżdżyć ;) Daję 8/10, ponieważ nie miałam co do tej książki wielkich oczekiwań, a te, które miałam, spełniła doskonale.

ewa | 2017-04-20

Wydawnictwo Da Capo to jak zwykle gwarancja udanej zabawy i miło spędzonego czasu.Tym razem też się nie zawiodłam.
Kryteria,na których wspiera się świat Jessie to pieniądze,urodzenie i wolność.A także nieskazitelne maniery i dbałość o pozory."Co ludzie powiedzą"-to naczelna zasada,według której żyje matka bohaterki.I zasada,do której usiłuje przekonać córkę.A właściwie zmusić ją,aby tej zasady przestrzegała.Matka nie tylko usiłuje narzucić jej styl życia,narzeczonego ,ale tez i zasady,które będą ja obowiązywały do śmierci.Nie dostrzega w córce osoby samodzielnie myślącej ,widzi w niej jedynie bezwolne narzędzie,któremu można narzucić wszystko.I zmusić do życia według swoich oczekiwań.Jessie długo próbuje zadowolić matkę,lecz w pewnej chwili się buntuje.Uczucie do skazańca otwiera jej oczy nie tylko na niesprawiedliwość systemu,ale też na ludzką krzywdę.Jessie żyje niejako w dwóch światach.Jako ona sama-Jessie(nie spętana konwenansami,kierująca się własnym rozumem i potrzebami...

mariankowo | 2017-07-20
SzukamyRomansów | 2017-02-21