1812. Tom I. Marsz na Moskwę

9788365201034
Napoleon, Rosja, wojna
historia
gall21

Pierwsza część trylogii. Pozostałe części: Napoleon w Moskwie, Wielki odwrót. Jedna z najlepszych książek dotyczących epoki napoleońskiej. Wyprawa na Moskwę widziana oczyma 100 jej uczestników, którzy porównywani są do operatorów filmowych. Śledzimy więc tę wyprawę krok po kroku z punktu widzenia stu ludzi, których przeżycia znakomicie wykorzystał autor.

źródło opisu: FINNA, 2011

źródło okładki: http://www.finna.com.pl/

Marcin Badtke | 2012-07-02
Przeczytana: 10 czerwca 2012

Świetnie się czyta. Autor przyjął formułę cytowania pamiętników uczestników kampanii aby oddać atmosferę tamtych dni. Moim zdaniem sprawdziła się w 100%. Znacznie cenneiejsza pozycja niż tytuły wychwalające tylko geniusz Napoleona. Pokazuje również co jakie trudy należy ponieść aby wprawić w ruch setki tysięcy żołnierzy aby geniusz mógł wygrać bitwę.

Książka bardzo dobra. Pokazuje kampanie 1812 roku oczyma zwykłych żołnierzy różnych narodowości zmuszonych walczyć pod sztandarami Napoleona.Marsz na Moskwę opisuje przygotowania do wojny i działania wojenne aż do zajęcia stolicy carów.

e2tomw | 2016-10-07
bonzo | 2015-08-31