Moje życie z panną K.

Wydawnictwo: Muza
83-7200-305-X
alabe

"Moje życie z panną K." to książka wyjątkowa. Kunszt pisarki sprawia, że granica między fikcją literacką a tym, co mogło zdarzyć się naprawdę, staje się płynna. Wkraczamy w życie bohaterów ze świadomością, że wszystko dzieje się tu i teraz, że mierzą się oni z problemami, które niesie współczesny świat. Autorka jest nie tylko uważnym obserwatorem rzeczywistości. To także znawczyni ludzkich dusz, życzliwa i wyrozumiała dla stworzonych przez siebie postaci. Towarzyszy im w rozterkach, potrafi usprawiedliwić słabości, cieszy się ich sukcesami. Nie wymaga od swoich bohaterów doskonałości, przekonuje, że zasługują na miłość i uznanie tacy, jacy są. Znajdziemy w tej książce ciepło i życzliwość, głęboką życiową mądrość i optymizm. Spośród innych wyróżnia ją także język - piękna, elegancka polszczyzna, klarowna i przejrzysta, raz liryczna, kiedy indziej dosadna. Autorka posługuje się nią prawdziwie po mistrzowsku..

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2003

źródło okładki: http://www.muza.com.pl

marbel44 | 2013-10-25
Przeczytana: 24 października 2013

Według mnie bardzo wartościowa pozycja. Uwielbiam polskie książki, zwłaszcza napisane piękną polszczyzną. Mam małą uwagę-tytuł trochę nietrafiony, bo nie odzwierciedla sedna książki.

Lou | 2013-03-29

Motywująca do życia całkiem, zwłaszcza jeśli jest się samemu.

mia | 2016-06-27
Teresa | 2015-12-15