Ścieżka przez ocean

Cykl: Inna pamięć (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Ścieżka, ocean

Życie byłoby piękne, gdyby nie komplikowały go dodatkowo uparte nastolatki, urzędowe labirynty i... mafijne porachunki. W życiu Sabiny i Maksa wiele się zmieniło. Po powrocie z Ameryki próbują ułożyć sobie życie na nowo. Nie obywa się, oczywiście, bez kłopotów i wielu zabawnych przygód. Odnawiają się stare, czasem niechciane, znajomości, piętrzą nowe problemy. Dużą rolę w komplikowaniu życia...

W życiu Sabiny i Maksa wiele się zmieniło. Po powrocie z Ameryki próbują ułożyć sobie życie na nowo. Nie obywa się, oczywiście, bez kłopotów i wielu zabawnych przygód. Odnawiają się stare, czasem niechciane, znajomości, piętrzą nowe problemy. Dużą rolę w komplikowaniu życia dorosłym odgrywa Fuksja - pełna uroku, ale i szalonych pomysłów dwunastolatka, którą Sabina i Maks chcą adoptować. Czy im się to w końcu uda? I co z tym wszystkim ma wspólnego mafia?

Bohaterów "Ścieżki przez ocean" czytelnicy poznali we wcześniejszych powieściach Joanny Lustyk - "Gwiazdy w ogrodzie" i "Inna pamięć". Książki te można czytać w dowolnej kolejności, cofając się w czasie, szukając zagubionych zdarzeń i motywów - są jak puzzle, każda z nich to kawałek obrazka. Zaletą wszystkich trzech powieści jest lekkość narracji i dowcip, co sprawia, że wszystkie są świetną rozrywkową lekturą.

źródło opisu: [Prószyński i S-ka, 2008]

Kasia | 2014-05-04
Przeczytana: 04 maja 2014

Prosta,książka napisana prostym językiem. Banał.
Nic specjalnego. Nie polecam.

Adolfina | 2014-01-15
Przeczytana: 14 stycznia 2014

No ale żeby wątek "wujka" z Pruszkowa tak porzucić???

Z rozmyślań Fuksji, znaczy się Dalii, to jest Ady:
"Facet może nie jest całkowitym idiotą, ale jednak jest przeraźliwie głupi". :)
Co prawda Fuksja (vel Dalia vel Ada) miała na myśli konkretnego mężczyznę, ale jak tak się rozejrzeć dookoła, to takich egzemplarzy nie brakuje. :)

Gosia | 2016-09-23
Przeczytana: 21 stycznia 2017