Kuzynka

Cousin Kate
83-7157-018-X
romans historyczny
Wanda

Smutny los Kate Malvern odmienia się nagle, gdy bogata ciotka Minerwa zabiera ją do swej wspaniałej wiejskiej rezydencji. Niespodziewana serdeczność ciotki - kobiety z natury zimnej i zaborczej - zaczyna budzić podejrzenia dziewczyny. Kate ma wrażenie, że opiekunka próbuje uzależnić ją od siebie, tak jak uzależniła własnego syna - młodzieńca niezwykle przystojnego, lecz chorowitego i niezrównoważonego psychicznie. I rzeczywiście - pewnego dnia ciotka Minerwa składa bratanicy zaskakujacą propozycję...

Kasjopeja | 2013-06-09
Na półkach: Przeczytane, Romanse, 2013, Da Capo
Przeczytana: 09 czerwca 2013
aleksawesola | 2014-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Nie jest to moja pierwsz ksiazka autorstwa tej pisarki, wiec nie oczekiwalam ognistego romansu. Zaskoczenia nie bylo, autorka zdecydownia nie koncetruje sie na watku romatycznym, postepie uczucia itd. Poprostu przemyka to gdzies bokiem i nagle sa oswiadczyny, ktore nie sa zaskoczeniem, aczkoliwek nie przyszpieszaja rytmu serca. Autorka jest bardzo zachowawcza pod tym wzgledem.
Moja (wysoka) ocena jest spowodowana ciekawym watkiem rodzinnym rozgrywajacym sie w ksiazce. Choroba psychiczna, gra pozorow.
Coz, z cala pewnoscia nie siegne po te ksiazke ponownie, ale inne powiesci tej autorki przeczytam.

ewka | 2017-05-13
Agnieszka | 2017-03-22