Wenus

Tłumaczenie: Janusz Ochab
Wydawnictwo: Da Capo
Her secret affair
Wanda

Niełatwo być damą, jeśli się jest córką kurtyzany. A Isabel Darling musi - przynajmniej przez jakiś czas - udawać damę, by odnaleźć mordercę matki. Podobnie jak musi uciekać się do szantażu i wkradać się podstępem do londyńskich wyższych sfer, bo morderca matki - który być może jest również ojcem Isabel - jest niewątpliwie arystokratą. Zadanie jest trudne i niebezpieczne, zwłaszcza gdy na...

Zadanie jest trudne i niebezpieczne, zwłaszcza gdy na drodze Isabel staje przystojny, lecz arogancki Justin Culver, lord Kern...

Ewelina | 2013-11-11
Na półkach: O miłości, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 11 listopada 2013

Isabela podstępem wkrada się do londyńskiej arystokracji, by odnaleźć mordercę matki, która była sławną kurtyzaną. Nie jest to wcale łatwe bowiem na drodze staje jej szydzący z niemoralnych kobiet lord Justin Kern, do którego z czasem dziewczyna zaczyna pałać czymś zupełnie innym niż nienawiść.

Wątek miłosny opisany w całkiem fajny sposób - momentami wzrusza. Rozwiązanie wątku kryminalnego zaskakuje, aczkolwiek sposób prowadzenia śledztwa jest śmieszny - Isabel niemal wprost pyta arystokratów czy zamordowali jej matkę.

Jak na ten typ literatury, książka nie najgorsza.

Orlica | 2012-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2012

Bardzo przyjemne babskie czytadło z kategorii romantycznych odmóżdżaczy. Ciekawa fabuła, zaskakujące zakończenie, dobrze napisana powieść. Nie oczekuję zbyt dużo od literatury tego pokroju, dlatego oceniam ją bardzo dobrze, bo zapewniła rozrywkę na jeden wieczór ;)

Sarkow | 2012-02-18
Przeczytana: 16 lutego 2012

Książkę uważam za dobre romansidło z serii "babskich wyciskaczy łez". Przyznam, że to pierwsza książka, w której natknęłam się na tak śmiało opisywane sceny, co zapewne niektórym odpowiada... ;)
Czyta się ją lekko, przyjemnie. Towarzyszą temu niezwykłe uczucia, mną np. targa silna złość, gdy bohaterka (moim zdaniem) zachowywała się absurdalnie. Polecam i chętnie poczytam Wasze opinię!

Papaveryna | 2016-09-22
Dominique | 2016-07-04