Uprowadzona

Tłumaczenie: Bożena Kucharuk
Wydawnictwo: Harlequin
Beauvallet
romans

Dla tego niezwyciężonego korsarza nie ma rzeczy niemożliwych. Odważny, waleczny, pełen brawury, nie rzuca słów na wiatr. Piękna Hiszpanka powinna więc wiedzieć, że dotrzyma danej jej obietnicy. Anglia i Hiszpania toczą wojnę o panowanie na morzu. Na mocy ówczesnego prawa morskiego biorą w niej udział także korsarze. Jednym z nich jest sir Nicholas Beauvallet, cieszący się sympatią angielskiej królowej Elżbiety I. Gdy podczas kolejnej morskiej potyczki zdobywa hiszpański statek, odkrywa, że podróżują nim młoda piękność, Dominica de Rada y Sylva, i jej schorowany ojciec. Sir Nicholas, znany zarówno ze skłonności do ryzyka, jak i szlachetności zaprasza ich na swój okręt i podpływa do brzegów Hiszpanii, by mogli wrócić do domu. Niechętnie rozstaje się z Dominicą, z którą połączyło go uczucie. Przysięga, że choć on jest w Hiszpanii persona non grata, na pewno ją odszuka...

Justyna Antoniewicz | 2015-03-27
Przeczytana: 27 marca 2015

Urzekająca, urocza i piękna opowieść o walecznym, odważnym Sir Nicholasie zabiegającym o uczucie pięknej Hiszpanki Domenicy dla której gotów jest porwać na statek uprowadzić byle nie wyszła za mąż za swojego Kuzyna..Z miłości zrobi wszystko dla swojej wybranki ukochanej.
Świetnie napisana książka, pełna ciepła...cudna, akcja toczy się w Anglii i Hiszpanii. Wciągnęła mnie natychmiast ta opowieść, przyjemnie się czytało..uwielbiam takie powieści jednym tchem czytam.
Po prostu ciekawa, złapała mnie za serce!!!
Polecam warto przeczytać!!!

Pollyanna | 2014-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2014

Zakupiłam tę książkę za czasów gimnazjum, kiedy byłam na etapie czytania harlequinów. Spodziewałam się genialnej opowieści miłosnej, osadzonej w historycznych realiach- a tymczasem mina mi zrzedła, bo i powieść jakaś... przygodowa; a wtenczas nie były to 'moje klimaty'. Prawie dekada mija i oto sięgam po nią kolejny raz- teraz, gdy ślepym uwielbieniem darzę Alexandre Dumasa, i ku mojemu zdumieniu odkrywam powieść a la "Monte Christo"!, która zaciekawia co wydarzy się na następnej stronie, i jak też Beauvallet się z tej opresji wyplącze? Polecam wszystkim czytelnikom o ustalonych gustach, zwłaszcza tym których nie interesują romanse ;)

OLA | 2014-02-19

Książka dopiero pod koniec robi się ciekawa. Więcej uwagi autorka poświęca na uprowadzenie Dominiki niż na sam wątek romansu, więc jako książka fajna, ale dobry romans to to nie jest.

Aneta Ciechanowska | 2012-10-07

klasyczny romans. ksieżniczka i korsarz, jednak mimo niecheci do tego gatunku bardzo mi się podobała.

Szana | 2014-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2014

Autorka więcej uwagi zwraca na toczącą się akcję ( przyznaję dobra) niż na romans. Fajnie mi się czytało, ale czy zasługuje na gatunek romans.

aleczka | 2014-02-17
Na półkach: Przeczytane, Na wymianę

Typowy romans, tylko dla wielbicielek gatunku, pozostałych zanudzi na smierć :)

Irena Krajewska | 2016-01-01
BlackLady | 2015-03-06