Hiszpanka

Wydawnictwo: Da Capo
Dangerous to hold
romans
Wanda

Hiszpania, okres wojen napoleońskich. Marcus Lytton, earl Wortham, zostaje zmuszony do poślubienia pięknej, lecz podstępnej dziewczyny imieniem Catalina. Po latach przypadkowo spotyka w Londynie kobietę łudząco podobną do żony. I choć nic nie wskazuje na to, by ceniąca swą niezależność Catherine Courtnay - bo tak się owa dama nazywa - była Cataliną, to jednak Marcus Lytton nie może się pozbyć...

Po latach przypadkowo spotyka w Londynie kobietę łudząco podobną do żony. I choć nic nie wskazuje na to, by ceniąca swą niezależność Catherine Courtnay - bo tak się owa dama nazywa - była Cataliną, to jednak Marcus Lytton nie może się pozbyć podejrzeń.

Im bardziej chce rozwikłać tajemnicę otaczającą tę intrygującą kobietę, tym bardziej jest nią zauroczony.

aleksawesola | 2014-06-10
Przeczytana: 09 czerwca 2014

To najslabsza ksiazka autorstwa tej pisarki jaka przeczytalam. Pomysl na ksiazke nie byl zly, ale z wykonaniem nie bylo juz zbyt dobrze. Juz sam prolog wywarl na mnie wrazenie romansu widzianiego oczyma pieciolatki - 'Och, jaka jestes piekna', 'Ach, jaki silny jestes'. Pozniej bylo nieco lepiej, tym nie mniej glowna bohaterka jedno mowila, drugie robila. Poczatkowo probowalam ja zrozumic i jakos tlumaczyc jej decyzje, ale jak zdecydowala sie ratowac swe malzenstwo zadaniem rozwodu to sie poddalam. Wybranek nie byl wiele lepszy...

isabelle142 | 2013-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2013

Niestety, nie rzuciła mnie na kolana... Trudno właściwie powiedzieć dlaczego. Kilkakrotnie miałam wrażenie, że to już było (nie, nie deja vu), choćby ta scena erotyczna w powozie... No właśnie, w jednym z ostatnio przeze mnie czytanych romansów takowa się pojawiła. Czytając zresztą opis na okładce miałam nadzieję na zupełnie inną historię, subtelną, romantyczną... A tu nic tylko ci bohaterowie do znudzenia ze sobą walczyli. Cała opowieść zresztą nie była zbytnio interesująca. Nawet wątek kryminalny jej nie pomógł, wręcz nużył mnie. Jakiegoś światełka w tunelu dopatruję się jedynie w słabo zarysowanym wątku homoseksualnym - oo, to nie jest zbyt typowe w tego typu książkach! Ale że poświęcono mu raptem ze dwie, może trzy strony... Bardziej od losów Cataliny/Catherine i Marcusa ciekawiły mnie dzieje relacji Amy i Roberta, którzy byli znacznie sympatyczniejsi od głównych bohaterów.

frescante | 2016-11-27
Na półkach: Nieciekawe, Romanse, Przeczytane