Pacyfik. Piekło było za oceanem

8 (64 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Pacific
historia
Nagore

Wojna na Pacyfiku przedstawiona przez pryzmat losów pięciu ludzi: czterech amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej i pilota marynarki wojennej. Brali oni udział w najważniejszych bitwach z Japończykami: od dramatycznej obrony półwyspu Bataan w 1942 roku do Iwo Jimy i krwawej kampanii na Okinawie w 1945 roku. Powstała wielka panorama wojny z Japonią, a jednocześnie opowieść o niezwykłym heroizmie i braterstwie, barbarzyństwie i okrucieństwach wojny. Książka Hugh Ambrose’a, który jako historyk współpracował przy realizacji serialu telewizji HBO Pacyfik, rozwija jego fabułę, stając się cennym uzupełnieniem wersji filmowej.
Książka znalazła się na pierwszych miejscach list bestsellerów dziennika „New York Times” w Stanach Zjednoczonych i „Sunday Times” w Wielkiej Brytanii.

Anaesz | 2015-10-27
Przeczytana: 26 października 2015

Pacyfik okazał się dla mnie książką miejscami trudną w odbiorze. Szczególnie we fragmentach morskich i podniebnych bitew. Było to dla mnie nużące. Historie, losy żołnierzy oraz ich przeżycia frontowe były już o niebo ciekawsze i zdecydowanie bardziej wciągały. Nie mniej Hugh Ambrose stylem mniej przypadł mi do gustu, niż ojciec. Choć może to tematyka książki sprawia że Kompania Braci jest mi bliższa, tak jak temat wojny w Europie jest mi bliższy, niż tej "Pacyficznej". Książka warta przeczytania i poznania bohaterów tych walk.

called | 2013-09-21

Super książka !

Wiktor Baka | 2015-06-17

Bardzo fajne przedstawienie wojny na Pacyfiku z kilku perspektyw. Przeczytałem po obejrzeniu serialu i fajnie uzupełniłem o wątki niestety usunięte (zwłaszcza wątek pilota przypadł mi do gustu).

respekciak | 2016-04-01
Na półkach: Militaria, Przeczytane