Język miłości i szacunku. Jak znaleźć klucz do porozumienia w małżeństwie

Tłumaczenie: Tomasz Fortuna
Wydawnictwo: Esprit
The Language of Love and Respect: Cracking the Communication Code with Your Mate
978-83-61989-29-5
poradniki
Ula

Czy zdarzyło Ci się pomyśleć ze złością „On zupełnie nic z tego nie rozumie!” albo „Czy ona w ogóle słucha, co ja do niej mówię?”. Często nawet szczęśliwe, kochające się pary skarżą się na trudności z porozumieniem się. „Mam wrażenie, że mówimy dwoma różnymi językami!”. A co jeśli tak jest naprawdę? Czy przeszło Wam kiedyś przez myśl, że rzeczywiście mówicie różnymi językami i że komunikacja będzie możliwa dopiero wówczas, gdy nauczycie się je nawzajem rozumieć?

Język miłości i szacunku to kontynuacja poradnika Emersona Eggerichsa Miłość i szacunek, który wyznaczył prawdziwy przełom w mówieniu o komunikacji w związku. Współczesna psychologia kładzie wielki nacisk na komunikację. Rozmowa to nie tylko wymiana informacji, ale także najlepsza okazja do zrozumienia motywacji i wyborów drugiego człowieka. Aby dotrzeć do prawdziwego znaczenia słów, które słyszymy, trzeba sięgnąć głębiej. Dla osiągnięcia pełnego porozumienia w związku potrzebne są przede wszystkim dobra wola, empatia oraz odpowiednie narzędzia komunikacyjne.

Emerson Eggerichs kluczem do rozpracowania męskiego i kobiecego szyfru uczuć uczynił dwa pojęcia: „miłość” i „szacunek”. Odmienne potrzeby warunkują używanie innych języków: kobieta w związku porozumiewa się przede wszystkim „językiem miłości”, zaś mężczyzna „mową szacunku”. Związek nie będzie mógł harmonijnie funkcjonować, jeśli kobieta będzie się czuła niekochana, a mężczyzna lekceważony. Kluczem do udanej i budującej relacji jest uznanie, że inaczej wyrażamy swoje pragnienia i wszyscy potrzebujemy przede wszystkim zostać wysłuchani. Wspólna nauka okazywania miłości i szacunku sprawi, że Wasz związek na nowo rozkwitnie!

Z książki Język miłości i szacunku dowiesz się:

* co to znaczy, że mężczyźni i kobiety mówią różnymi językami i czy w związku z tym jesteśmy skazani na ciągłe nieporozumienia;
* jak zrozumieć mowę miłości i szacunku i twórczo wykorzystać w relacji z partnerem, przerywając błędny krąg nieporozumień;
* jak unikać konfliktów i w jaki sposób je skutecznie rozwiązywać, jeśli jednak się pojawią
* jak przebaczyć i radzić sobie ze zdradą, przemocą czy nałogami;
* jak sprawić, żeby Wasz związek był trwały, inspirujący i przepełniony miłością – ponieważ książka Emersona Eggerichsa to również pełne optymizmu przesłanie dla wszystkich, którzy poszukują pięknej i mocnej relacji

Agnieszka | 2014-02-20
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Książka jest bardzo obszerną (aż za bardzo) analizą fragmentu Pisma Świętego dotyczącego relacji między małżonkami opartych na miłości i szacunku. Ukazuje wzorce jak należy kochać oraz czym jest bezwarunkowa miłość.

Ula | 2010-12-12
Przeczytana: 05 grudnia 2010

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Wybór takich poradników na rynku jest ogromny, a to akurat pranie mózgu – na różowo i niebiesko…

Kalether | 2013-07-12
wodniczka_tętniąca | 2015-05-08