Miłość i szacunek. O tym, czego w związku potrzeba jemu, a czego – jej

Okładka książki Miłość i szacunek. O tym, czego w związku potrzeba jemu, a czego – jej Emerson Eggerichs
Emerson Eggerichs Wydawnictwo: Esprit poradniki
poradniki
Esprit
2008-01-01
2008-01-01
Ryszard Zajączkowski

Nie przemówiła do mnie ta książka. Nie wykluczam, że inne osoby może coś z niej wyciągną, ale mi nie podeszła po prostu. Rola mężczyzny i kobiety w obecnych czasach nie jest już typowo 'biblijna' a tutaj jednak ten aspekt był dosyć często poruszany.

Moim zdaniem książka już trochę nie pasuje do dzisiejszego świata. Świata w którym role mężczyzn i kobiet nie są już jasno określone. Biblia nie dla każdego jest już przewodnikiem. Oczywiście uważny czytelnik znajdzie w tej książce wartości uniwersalne i poradę.

Poradniki to nie jest mój ulubiony rodzaj literatury. Ten kupiłam podczas pobytu w Polsce jeszcze przed ślubem, właściwie pod wpływem okładki I impulsu (zakup był pod wpływem impulsu, nie ślub :P)
Często po tą książkę sięgałam, później odkładałam na dłuższy czas by znowu do niej wrócić po kilku miesiącach. I jestem zachwycona. Otworzyła mi oczy na wiele rzeczy, sprawiła, że odnalazłam w sobie odpowiedzi na wiele pytań oraz pomogła wiele rzeczy zrozumieć.
Bardzo, bardzo polecam!

"Miłość wyraża się czynami, a nie reakcjami"

Książka ukazująca podstawowe potrzeby kobiet i mężczyzn oraz sposoby ich zaspokajania. Autor bardzo dokładnie przeanalizował biblijne wezwanie do miłości i szacunku, rozłożył je na czynniki pierwsze, ubogacił wieloma przykładami. Jestem pod wrażeniem, mimo, że niektóre rzeczy mi, jako kobiecie, wydają się "dziwne". Zdecydowanie książka inspirująca, ujmująca głębią treści, warta rozważenia.

"Miłość wyraża się czynami, a nie reakcjami"

bardzo życiowa książka. Czytaliśmy razem z mężem, czytałam sama. Zmienia podejście do wielu rzeczy. Cenna pozycja.

• Poradniki
  • Psychologia
  • XLiteratura naukowa, poradniki, przewodniki
  • Przeczytane 2018 roku
  • ♦♦ Popularnonaukowa/ Poradniki/ życie duchowe/religia

Emerson Eggerichs Miłość i szacunek. O tym, czego w związku potrzeba jemu, a czego – jej Zobacz więcej