Miłość i szacunek. O tym, czego w związku potrzeba jemu, a czego – jej

Tłumaczenie: Ryszard Zajączkowski
Wydawnictwo: Esprit
poradniki

Dlaczego czasami wzajemne oczekiwania związanych ze sobą osób rozmijają się, i mimo najlepszych chęci wzajemna relacja zamyka się w błędnym kole stale powtarzanych problemów, kłótni i rozczarowań? Dr Emerson Emmerichs przekonuje, że przyczyną jest odmienna konstrukcja psychiczna mężczyzn i kobiet i związane z tym odmienne priorytety i oczekiwania. Mówiąc skrótowo, mężczyzna oczekuje, że w związku otrzyma przede wszystkim szacunek, kobieta natomiast liczy przede wszystkim na miłość. Jest to k

MoniS | 2016-05-13

Poradniki to nie jest mój ulubiony rodzaj literatury. Ten kupiłam podczas pobytu w Polsce jeszcze przed ślubem, właściwie pod wpływem okładki I impulsu (zakup był pod wpływem impulsu, nie ślub :P)
Często po tą książkę sięgałam, później odkładałam na dłuższy czas by znowu do niej wrócić po kilku miesiącach. I jestem zachwycona. Otworzyła mi oczy na wiele rzeczy, sprawiła, że odnalazłam w sobie odpowiedzi na wiele pytań oraz pomogła wiele rzeczy zrozumieć.
Bardzo, bardzo polecam!

Agnieszka | 2014-07-30
Przeczytana: 24 lipca 2014

"Miłość wyraża się czynami, a nie reakcjami"

Książka ukazująca podstawowe potrzeby kobiet i mężczyzn oraz sposoby ich zaspokajania. Autor bardzo dokładnie przeanalizował biblijne wezwanie do miłości i szacunku, rozłożył je na czynniki pierwsze, ubogacił wieloma przykładami. Jestem pod wrażeniem, mimo, że niektóre rzeczy mi, jako kobiecie, wydają się "dziwne". Zdecydowanie książka inspirująca, ujmująca głębią treści, warta rozważenia.

Wiola | 2011-07-19
Na półkach: Przeczytane, Mam
Przeczytana: 17 sierpnia 2010

bardzo życiowa książka. Czytaliśmy razem z mężem, czytałam sama. Zmienia podejście do wielu rzeczy. Cenna pozycja.

Sówka | 2017-03-12
Na półkach: Przeczytane, Miałam