powieść polska

Marcin Krzywda, zapatrzony w siebie dwudziestolatek, opuszcza dom, dziewczynę, jedzie przed siebie do tajemniczego uzdrowiska, gdzie pragnie popełnić samobójstwo... Przez przypadek mieszka w apartamencie umierającego fizyka pracującego nad ostatnią książką. Ich wzajemny kontakt wyzwala w chłopcu nieznane pokłady wrażliwości. Czy zrozumie reguły, którymi kieruje się świat?

źródło opisu: Wydawnictwo Videograf II, 2010

źródło okładki: http://krasnodebski.republika.pl/otworczosci.html

kasiamaja | 2013-02-04
Przeczytana: luty 2013

Jan Paweł Krasnodębski, podobnie jak Barbara Rosiek pisze swoje książki w sposób specyficzny. Specyfika ta polega na dośc chaotycznym sposobie przekazania czytelnikowi myśli, jakie dręczą bohatera (w przypadku Rosiek jest nim ona sama). Są to głębokie opisy, zresztą one wpadają w mój gust szczególnie ze względu na aspekt psychologiczny. Jest wiele osób, które lubią wiedziec co siedzi w głowie bohaterów lektury, choc są i tacy, którzy wolą nie wiedziec. Gustują raczej w opisach, dialogach. Krasnodębski podaje nam bohatera na tacy.Znamy każdą jego myśl, każdy jego sen, czy to po alkoholu, czy tajemniczej tabletce.
Jan Paweł Krasnodębski nie jest pisarzem o Bóg wie jakie zdolności pisarskiej, ale wkładanie go do niższej szufladki byłoby bezpodstawne. On pragnie nam coś przekazac, a to jest przeciez potęgą literatury. Ma uczyc, przestrzegac, doradzac. Myślę, że warto sięgnąc po "Narcyza". Mnie podobała się ta książka, dlatego z chęcią ją polecam. :)

Kejmyk | 2012-08-31

Sięganie po tę książkę to strata czasu. Jest banalna, nic głębszego z niej nie wynika. Napisana prymitywnie. Zadufany w sobie gnojek robi co chce i w zasadzie to prawie cała fabuła.

Vivika | 2011-10-08

Ta ksiazka jest totalnie glupia.
Wiekszego banalu fantasy nie ma... Wymyslony shit

Catalina_B | 2018-02-04
Aleksa_yuu | 2017-08-27