Chwasty

Videograf II
2012-01-01
2012-01-01
osobowość koszmar życie rzeczywistość

Książka szybka w czytaniu. Naprawdę dobra powieść chociaż momentami zbyt idealny wydaje się świat ( praca, pieniądze ). Ogólne interesująca opowieść o dziewczynie z problemami.

Bardzo ciężko się to czytało. Miałam nieustannie wrażenie, że ta książka jest napisana przez gimnazjalistę dla innych gimnazjalistów. Przy innych pozycjach Krasnodębskiego ten chaos myśli mi się podobał. Tutaj zdecydowanie nie.

Książka opisana przez autora o trudnym życiu dziewczyny, zmaganiem się
z problemami, które powstały w dzieciństwie. Następstwem trudności były tego konsekwencje, z którymi borykała się przez większość czasu. Na jej drodze jednak pojawiły się pewne osoby, które pomogły przezwyciężyć trud życia. W zasadzie bohaterka miała dobre serce, ale trochę pogubiła się.

Książka właściwie bardziej obyczajowa, niż zawierająca wątki "psychologiczne". Raczej mi się nie spodobała. Nie do końca spełniła oczekiwani.

Początek był ciekawy, zapowiadał interesujący ciąg dalszy i szokujące zakończenie.

Główną bohaterką jest Alina. To młoda kobieta nękana koszmarami sennymi i nie tylko. Dręczą ją wspomnienia z dzieciństwa i młodości. Jak sama stwierdziła, miała szczęśliwe dzieciństwo. Rodzice nie byli szczęśliwym małżeństwem, nie potrafiła jednak stwierdzić, kiedy zaczęło im się nie...

Po tę książkę sięgnęłam przypadkiem. I szczerze powiedziawszy nie przypadła mi ona do gustu. Fabuła jak dla mnie zbyt chaotyczna. Jeśli autor już koniecznie chciał zbadać podłoże psychologiczne zachowań bohaterki to powinien sięgnąć nieco głębiej. Powieść jest płytka i mdła.

Całkowicie nie w moim typie. Jestem nadal pod wrażeniem innych książek autora, które przeczytałam długo przed tą. Natomiast na "Chwastach" bardzo się zawiodłam.
Przedstawiony świat jest dziwnie nierealny, trochę wyidealizowany choć bardzo skupiony na nieszczęściu bohaterki. Każdy miewa złe wspomnienia, choć niektórych przeszłość jest bez porównania bardziej gorzka niż...

Przypadkowo w moich rękach znalazła się pewna książka, mianowicie CHWASTY, Jana Pawła Krasnodębskiego. Jest to powieść o pewnej kobiecie, Alinie, która zmaga się z przeszłością. Nie potrafi pogodzić się z rozstaniem z ojcem, z tym że jej matka znalazła nowego męża i z tym, że czuje się troszkę zagubiona w tym całym naszym świecie. Tytułowe chwasty to wspomnienie, sny które...

Naprawdę dobra książka w mojej ocenie, znalazłem dużą część mojego charakteru w niej. Szkoda że zakończenie jest trochę mdłe w stosunku do końcowych rozdziałów.

To druga, po " Tańcu borderline", powieść tego autora, która przeczytałam. Podobała mi sie dużo bardziej niż poprzednia. Ale muszę przyznać, ze są to dla mnie pewnego rodzaju czytadła. Swiat przedstawiony nie do konca mnie przekonuje. Prawie wszyscy są przystojni, stac ich na zycie bez pracy, pieniadze jakos znajduja sie same itp itd.... Przeczytam jeszcze coś więcej tego...

• 2013
  • 2012