Kraina szczęśliwości

Videograf II
2012-01-01
2012-01-01
powieść polska

Książka dobra. Łatwa do czytania. Tematy trudne, sprawy zagmatwane. Na koniec prawie wszystko układa się pozytywnie co jest trochę nierealne.... Mimo wszystko polecam dla zadumy nad sprawami ważnymi.

To moja trzecia książka tego autora i wciąż mam mieszane uczucia. Czyta się szybko i nawet wciąga, ale jakoś nie przekonuje mnie do końca styl i język. Koleżanka podrzuca mi Krasnodębskiego, więc nie odmawiam :) Moim zdaniem jednak, jest to trochę takie pisanie "taśmowe". Autor zdobył wiele nagród, ale ja zdecydowanie przyznałabym je np. odkrytemu niedawno przeze mnie Klimko - DObrzanieckiemu. Krasnodęsbki trochę trąci mi naiwnością i trochę razi mnie też to, że większość jego bohaterów to jacyś skromni milionerzy, jacyś naukowcy, którzy kupują domy, samochody, mają nawet samolot (to akurat w tym tomie) i nie za bardzo nawet potrafią z tego korzystać. Dla mnie ten autor nadaje się świetnie na miłe wieczory z książką, bo nawet jeden wystarczy, żeby przeczytać całość.

"Kraina szczęśliwości" wydawałoby się, że tytuł z pozoru lekki, pozytywny, harmonijny. Ale w gruncie rzeczy bohaterowie dążyli do tego właśnie. Trud życia, zmaganie się z losem, z niesprawiedliwością i inne przeszkody jakie napotkali na swojej drodze sprowadzało się w istocie do szczęśliwego zakończenia. Rodzina, która po latach odnalazła, to, co najistotniejsze w życiu, to, że bycie razem umacnia ich. I to nowe miejsce, które okazało się właśnie "Krainą szczęśliwości".

Kraina szczęśliwości pokazuje jaki wpływ na człowieka mają pieniądze dzięki, którym człowiek staje się marionetką tylko do zarabiania, niemającą w ogóle uczuć. Jednak wszystko da się odmienić dzięki bliskim kochającym osobą.

• 2014 rok
  • 2016
  • Wyzwanie LC 2021
  • Wypożyczone

Dodaj cytat z książki Kraina szczęśliwości